Apple pred menej ako mesiacom predstavil úplne nový 16-palcový MacBook Pro, ktorý ponúka za naozaj vysokú cenu. Napriek tomu sa už teraz našli používatelia, ktorí hlásia niekoľko otravných problémov.

Presne 13. novembra Apple vyrukoval s novým prenosným počítačom v podobe 16-palcového MacBooku Pro. Gigant sa v tom čase pochválil novou klávesnicou, ktorá si pri prvých testoch vyslúžila obrovské pochvaly. Okrem toho sa však novinka prezentovala nekompromisným výkonom, ale aj vysokou cenovkou, ktorá v našich končinách začína na sume 2 699 €.

Otravne dozvuky audia hlásilo už niekoľko stovák používateľov

Napriek tejto vysokej cenovke sa však novinka nevyhla určitým chybám, na ktoré upozornil portál The Verge. Na jednu z kategórie otravných poukázali ľudia na fórach, ktorí sa sťažovali na dozvuky audia. Tie sa objavujú pri pozastavení prehrávania zvuku alebo videa. Ako však píše portál AppleInsider, problém údajne nepostihol všetky zariadenia, no aktuálne ho hlásilo už 227 používateľov.

Na videu zverejnenom vyššie si môžeš pozrieť demonštráciu nepríjemného dozvuku. Podpora Applu sa už medzitým mala ozvať niekoľkým používateľom a uistiť ich, že gigant si je chyby vedomý a na oprave pracuje. Ide tak pravdepodobne len o softvérovú chybu.

Retina displej údajne trápi „ghosting“ efekt

Druhým problémom, ktorý sa na fórach objavuje, je takzvaný „ghosting“. Ten súvisí s 16-palcovým Retina displejom, ktorý má podľa ľudí pomalšiu odozvu. Efekt je tak viditeľný napríklad pri posúvaní textu či scrollovaní obsahu webových stránok. Niektorých používateľov tento problém príliš neobťažuje alebo ho nepostrehli, no niektorí sa dokonca rozhodli kvôli tomu laptop vrátiť.

Zobraziť celú galériu (1)
16-palcový Retina displej Macbooku Pro ponúka rozlíšenie 3072 x 1920 pixelov, široký farebný rozsah štandardu P3 a jas na úrovni 500 nitov. Zdroj: Apple

Každopádne v najbližšej dobe uvidíme, ako sa s jednotlivými problémami gigant popasuje, no pri tak drahom zariadení človek očakáva špičkovú kvalitu. Problém s displejom zatiaľ nemusí obťažovať používateľov, ktorí spoločne s laptopom používajú externý monitor. Zdá sa však, že Apple spomínaný Retina displej použil v najnovšom MacBook Pro poslednýkrát. Najnovšie informácie hovoria, že v budúcoročných MacBookoch sa objaví už nový Mini-LED displej. Ten snáď podobnými problémami trpieť nebude.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom