Spoločnosť Apple dnes oficiálne predstavila svoj najväčší prenosný počítač, 16″ MacBook Pro, ktorý ponúka nekompromisný výkon v prenosnom tele, ktorý perfektne poslúži všetkým kreatívcom, ale aj bežným ľudom, ktorí majú radi veľké obrazovky.

Ako píše portál TheVerge, nový 16″ MacBook Pro prichádza v dvoch základných cenových verziách, ktoré sa líšia vo veľkosti úložiska a typom použitého procesora. Verzia s cenovkou 2399 dolárov ponúka procesor Intel i7 9. generácie a úložisko s kapacitou 512 GB. Drahšia verzia za 2799 dolárov ponúka Intel i9 9. generácie a úložisko až 1 TB. Ostatné parametre sú v oboch prípadoch rovnaké.

V základe teda dostaneš 16 GB DDR4 pamäte RAM, ktorá je rozšíriteľná až na 64 GB, grafickú kartu AMD Radeon Pro 5500M so 4 GB GDDR6 pamäte, ktorá sa dá nahradiť výkonnejšou 8 GB verziou. V neposlednom rade sa dá rozšíriť aj interné úložisko, a to až do veľkosti 8 TB. Ak by si túžil po tom najlepšie vybavenom 16″ MacBooku Pro, tento kúsok by ťa vyšiel až na 6099 dolárov.

Dominantou tohoto laptopu je práve 16″ Retina displej s rozlíšením 3072 x 1920 pixelov, k tomu sa pridáva 100 Wh batéria, ktorá by mala vydržať na jedno nabitie až 11 hodín. Kvalitný zvuk zabezpečuje šestica reproduktorov s technológiou Dolby Atmos a vstupný zvuk môžeš nahrávať pomocou trojice štúdiových mikrofónov.

Apple

16″ MacBook Pro prichádza s novou Magic klávesnicou, ktorá si pri prvých testoch vyslúžila obrovské pochvaly. Klávesa pri jej stlačení klesne iba o milimeter a klávesy nevydávajú takmer žiadne zvuky, takže písanie je extrémne tiché. Podsvietenie klávesnice zbytočne neosvetľuje okolie kláves, čo je tiež krok vpred, Apple navyše zmenšil jednotlivé klávesy, vďaka čomu je teraz medzi nimi viacej miesta. To má zlepšiť presnosť pri písaní a zjednodušiť prípadnú výmenu poškodených kláves.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom