Zatiaľ čo mnohí hráči zatiaľ iba začínajú riešiť 4K rozlíšenie, mladíci stojaci za YouTube kanálom LinusTechTips si povedali, že predbehnú dobu. S podporou od niektorých spoločností sa im podarilo postaviť snáď najbrutálnejšiu PC zostavu na svete.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Chlapíci stojaci za kanálom LinusTechTips sú známi svojimi niekedy až bizarnými videami, v ktorých predvádzajú šialené kúsky. Najnovšie ich napadlo zostrojiť si neprekonateľnú 16K zostavu.

16 kusov monitorov

Nič z toho by ale nebolo možné bez podpory spoločnosti Acer, ktorá im poskytla až 16 kusov 4K monitorov Predator XB1. Nevyhnutnosťou sa stali aj beštiálne grafické karty, pričom v zostave sa nachádzali štyri kusy NVIDIA Quadro P5000. Skladanie takejto veľkorysej zostavy však vôbec nebolo jednoduché a sprevádzalo ju množstvo problémov.

Aký bol teda výsledok? Prvou testovanou hrou sa stal Minecraft, ktorý bežal v rozlíšení 15 360 × 8 640 (16K) pri 40-50 fps a využíval 9 GB videopamäte. Neskôr si chlapík zapol hru Rise of the Tomb Raider, ktorej ale zostava nedokázala poskytnúť dostatočný výkon a fungovala iba na jednej snímke za sekundu (a to na najnižších detailoch). Celkom dobre si viedol Half Life 2, keďže ten zo seba vydal úctyhodných 40 fps a 8 GB využitej videopamäte.

Nenechaj si ujsť
Chlapík splnil sen mnohým hráčom. Spojil Xbox One a PlayStation 4 do jednej úžasnej hernej konzoly
Potrebujeme silnejší hardvér

Hru Civilization 5 sa zas podarilo spustiť v rozlíšení 8K na 20 fps a spotrebovala taktiež okolo 9 GB videopamäte. Aj keď je masové hranie v 16K zatiaľ v nedohľadne, takéto šialené experimenty nás, technologických fanúšikov, vždy nesmierne potešia.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
17%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
83%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.