Dnes na Slovensku odštartovala svoje vysielanie nová televízna stanica Markíza Krimi. Skupina Markíza tak svoje portfólio rozširuje o ďalší tematický kanál, ktorý bude obsahovo zameraný predovšetkým na populárne detektívne a kriminálne seriály zo zahraničnej produkcie.

Markíza Krimi svoje vysielanie odštartovala 8:30 ráno slovenskou premiérou detektívneho filmu Agatha Christie: Hniezdo supov (Crooked House), v ktorom si zahrali aj hviezdy ako Glenn Close či Gillian Anderson. Neskôr budú nasledovať ďalšie novinky.

Hneď v prvom týždni vysielania si diváci budú môcť začať vychutnávať premiéru záverečnej 15. série úspešného seriálu Myšlienky vraha, ako aj úplnú seriálovú novinku s názvom Whiskey Cavalier, ktorá napínavé kriminálne prípady odľahčuje sviežim humorom. Už v júli sa zas s čerstvou 18. sériou prihlási legendárny NCIS – Námorný vyšetrovací úrad a ešte tento rok ponúkneme napríklad aj premiérovú 12. sériu NCIS: Los Angeles,“ približuje Silvia Majeská, programová riaditeľka skupiny Markíza.

Programovú ponuku novej stanice doplnia ďalšie atraktívne tituly ako Bostonské vraždy, Smrtonosná zbraň a Profilovač. Chýbať nebudú ani obľúbené seriálové stálice ako Mentalista, Monk, Kobra 11, či Odložený prípad. Piatkové večery budú patriť kvalitným filmom v rámci žánru krimi ako napríklad Temná tvár Brooklynu, Vražda na strednej, alebo Sudca.

logo Markíza Krimi
Logo Markíza Krimi

Markíza Krimi bude vysielať 24 hodín denne na území Slovenska prostredníctvom operátorov všetkých foriem platených televíznych služieb, výlučne iba vo verzii vo Full HD kvalite. Sledovať ju budú môžu tiež predplatitelia streamovacej služby VOYO.

Prečítaj si aj:
Vykašľali sa na lacné trendy a dobyli svet. TOP 9 geniálnych filmov, ktoré dodnes nikto neprekonal

Neponúkne ju len jeden väčší operátor

Zaradenie stanice Markíza Krimi do svojich programových ponúk potvrdili najvýznamnejší televízni poskytovatelia. Konkrétne novú stanicu do ponuky s istotou zariadia:

 • Slovak Telekom (Magio TV, Magio Sat, Magio Go)
 • M7 Group (Skylink, freeSAT)
 • Orange Slovensko (Orange TV)
 • DIGI Slovakia (DIGI TV)
 • ANTIK Telecom
 • O2 Slovakia
 • Satro
 • Slovanet
 • DSi Data
 • SledovanieTV
 • Lepšia.TV
 • Kuki TV

Markíza zároveň potvrdzuje, že Krimi okrem zmienených providerov do ponuky zaradí aj 50 ďalších stredných a menších operátorov. Jediným veľkým operátorom, ktorý nový televízny kanál do ponuky nezaradí, je UPC. Markíza Krimi nateraz z kapacitných dôvodov prevádzkovateľa nebude súčasťou platenej služby Plustelka, ktorú poskytuje DVB-T operátor Towercom.

Markiza

Slováci vraj po detektívkach bažia

Spustenie novej televízie podľa Markízy pramenilo z obľúbenosti tohto žánru u Slovákov.

„Slovenskí diváci mali vždy radi detektívne a kriminálne príbehy zo zahraničia, preto sme sa rozhodli jednu našu televíziu venovať práve tomuto žánru. Markíza Krimi nám pomôže docieliť širšiu tematickú pestrosť a presnejšiu profiláciu našich staníc,“ hovorí generálny riaditeľ Markíza Group Matthias Settele.

„Cítime, že práve teraz je ten správny čas na spustenie novej televíznej stanice. Slovenský televízny trh aktuálne zažíva absolútny rozmach, Markíza Krimi nám tak pomôže uspokojiť enormný divácky dopyt a obchodným partnerom poskytne ďalší atraktívny priestor na komunikáciu ich kampaní,“ dodáva riaditeľ Centra reklamy Markíza Group, Juraj Máťuš.

Skupina Markíza v súčasnosti na Slovensku prevádzkuje televízie Markíza, Markíza +1, Doma a Dajto, špeciálne pre český trh je určená stanica Markíza International.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP