McDonald’s Slovakia v spolupráci so Západoslovenskou energetikou (ZSE) prináša komfortné a rýchle nabíjanie elektromobilu bez akýchkoľvek obmedzení.

Aktuálne môžu vodiči využiť túto službu na 16 prevádzkach McDonald´s po celom Slovensku. Ide o tzv. DC rýchlonabíjacie stanice, ktoré poskytujú možnosti nabíjania všetkými konektormi ako sú CCS/CHAdeMO/Type 2. Navyše, vďaka ich uvedeniu vieme ušetriť viac ako 400 ton CO2, ktoré by inak putovali rovno do ovzdušia. Najznámejšia sieť reštaurácií aj touto cestou podporuje trvalú udržateľnosť.

„V McDonald’s je nám všetkým téma trvalej udržateľnosti veľmi blízka. Z pozície najväčšieho svetového reťazca reštaurácií dlhodobo podporujeme projekty na šírenie osvety, ako aj aktivity smerujúce k spoločenskej zodpovednosti.

Preto nás nesmierne teší participácia na tomto zmysluplnom a inovatívnom projekte, ktorý už dva roky prináša nielen nový komfort pre našich zákazníkov, ale predovšetkým prispieva k výraznému zníženiu emisií, a teda k zvyšovaniu kvality nášho ovzdušia,“  hovorí Richard Boháč, Development Manager pre McDonald’s Slovensko.

Spoločný projekt ZSE a McDonald´s už od roku 2018 zabezpečuje nabíjací komfort pre Slovákov naprieč celou republikou. V súčasnosti sa na Slovensku nachádza 16 prevádzok McDonald’s, ktoré disponujú tzv. rýchlonabíjacími stanicami a poskytujú nabíjanie všetkými konektormi, ako sú CCS/CHAdeMO/Type2. Komfortné a ešte rýchlejšie nabíjanie vám umožnia aj špeciálne vyhradené parkovacie miesta pri každej nabíjacej stanici. Prevádzka, v rámci ktorej si môžete nabiť svoj elektromobil, má zastúpenie už v každom kraji na Slovensku.

Obsadenosť nabíjacích staníc si pritom viete vždy jednoducho skontrolovať na tejto stránke alebo v praktickej aplikácii ZSE Drive, a tak si jednoducho naplánovať čo najrýchlejšie nabíjanie bez čakania. Na prevádzkach McDonald´s sa v priemere na celom Slovensku vykoná 2147 nabíjaní za mesiac a jedna nabíjacia stanica v súčasnosti nabije priemerne 143 elektromobilov za mesiac.

Každým mesiacom sa pritom zvyšuje počet nabíjaní až o 26%, čo je pozitívna správa smerom k trvalej udržateľnosti. Aj vďaka tomuto výnimočnému projektu môžeme dúfať v lepšiu budúcnosť a slovenské cesty bez emisií. Spoločne vieme ušetriť 400 ton CO2 za 4 000 000 prejdených km po našich cestách a predchádzať tak znečisťovaniu ovzdušia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP