O filmovej adaptácii knižnej novely The Gray Man sme prvýkrát informovali už v júli. Vtedy sme film častovali prívlastkami ako jeden z najambicióznejších projektov Netflixu, keďže ide o ich najdrahší projekt doteraz. Triler sa podľa informácií československých fanúšikov Netflixu začne natáčať už v januári.

V čele produkcie špionážneho titulu je dvojica bratov Russovcov, ktorí sa snímkou s Ryanom Goslingom a Chrisom Evansom v hlavných úlohách budú snažiť konkurovať ságe s Jamesom Bondom. Tá je mimochodom už niekoľko dní kompletne dostupná na HBO GO.

Wikipédia

Snímka má podľa dostupných informácií stáť až 200 miliónov dolárov, čím minimálne o 30 miliónov predbehne doteraz oficiálne najdrahší film Netflixu, 6 Underground. The Gray Man podľa všetkého pokorí aj Scorseseho hit The Irishman, ktorého pôvodné náklady 100 miliónov sa vďaka omladzovacej technike podľa neoficiálnych informácií navýšili až na 200 miliónov dolárov.

V The Gray Man nebudeme odpovedať na všetky otázky hneď v prvom filme. Značku koncipujeme ako sériu filmov s potenciálnym vetvením, kedy by sme mohli sledovať ďalšie postavy. Ak dokončíte film, stále budete mať otázky o širšom vesmíre,“ uviedol pre Collider Joe Russo.

Produkcia filmu sa podľa režisérových slov začne už v januári v Los Angeles, následne sa pozrie aj za oceán do strednej Európy. Portál MSN.com zároveň uvádza, že natáčať by sa mohlo aj v Českej republike, pričom vedľa Prahy by sa filmári mali pozrieť aj do menších miest na juhu republiky.

Pokiaľ natáčanie pôjde podľa plánov, debutu špionážnej ságy s obrovským potenciálom sa dočkáme už koncom budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP