Na populárnu aplikáciu Messenger už onedlho príde aktualizácia, ktorá určite poteší veľa používateľov. Po vzore sesterskej aplikácie WhatsApp pribudne možnosť odstránenia už odoslaných správ, no s výrazne nižším časovým limitom.

Prvýkrát sa funkcia objavila v apríli po tom, čo spoločnosť Facebook priznala, že zámerne vymazávala odoslané správy CEO spoločnosti Marka Zuckerberga. V rámci testovania bola dostupná už v októbri, takže je veľmi pravdepodobné, že globálna aktualizácia už klope na dvere a vychutnať si ju budú môcť všetci používatelia.

Dvakrát meraj a raz rež

Čoskoro sa tak môžme tešiť na to, že po odoslaní akejkoľvek správy bude mať používateľ 10 minút na to, aby danú správu vymazal. Novinka bola pozorovaná vo verzii 191.0, určenej pre zariadenia so systémom iOS. V porovnaní s hodinou, ktorú ponúka WhatsAapp (taktiež patriaci pod Facebook) to neznie až tak dobre, no stále je to lepšie ako nič. Používateľovi je tak daná druhá šanca k tomu, aby si svoju správu inej osobe rozmyslel, čo však neplatí v prípade, ak si ju príjemca už stihol medzitým prečítať.

Prečítaj si tiež
Facebook odhlalil kompletne nový Messenger. Dizajnom a funkciami sa vrátil k svojmu pôvodnému poslaniu

V tomto prípade platí známe porekadlo – Dvakrát meraj a raz rež. Hlavne v tejto oblasti by mali byť používatelia obozretní a dávať si pozor na to, komu a akú správu odošlú. Všetko čo sa napíše totiž v archívoch ostáva navždy. Nie je zatiaľ známe, či sa napriek vymazaniu uloží aj pôvodná správa, alebo len tie, ktoré ostanú nevymazané.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom