Po rokoch redizajnu a pridávania funkcií ako sú hry alebo platby sa Messenger stal neprehľadným. Facebook sa teraz snaží dostať aplikáciu tam, kde začal. Bude jednoduchší a prehľadnejší.

Nový Messenger sa k nám pomaličky blíži. Facebook sa rozhodol svoju chatovaciu aplikáciu zjednodušiť a sprehľadniť. Posledné roky pribúdali do Messengeru rôzne miniapikácie, widgety a vlastnosti, ktoré len odvádzali pozornosť od jeho hlavného poslania.

Hoci tieto vymoženosti stále zostávajú, budú ukryté na miestach, kde ich môže používateľ pokojne ignorovať. V súvislosti so staršou verziou Messengeru sa vyjadril produktový manažér David Breger. „Messenger je naozaj silný nástroj. Ale ak sa naň pozriete, neviem, či prvé slovo, ktoré by ste použili, je jednoduchosť.“ Narážal teda na fakt, že Messenger sa stal veľmi komplexnou aplikáciou, ktorá už jednoducho potrebovala zmenu.

Čo je teda nové?

Nový Messenger bol predstavený v máji na vývojárskej konferencii, kde prvýkrát ukázal zmeny. Po novom pri spustení aplikácie sa zobrazí chat a namiesto pôvodných 9 kariet sú k dispozícii už len 3. Samotný dizajn ponúkne viac bielej plochy na pozadí, no napriek tomu zobrazí rovnaké množstvo správ ako predtým. To bolo dosiahnuté vďaka redukcii veľkého tlačidla pre foto/video v spodnej časti.

Svoju aktivitu budeš mať pod kontrolou

Hlavná karta sa bude nazývať „Ľudia“ a bude slúžiť podobne ako telefónny zoznam. Ľudia, ktorí aktívne používajú Messenger v rovnakom čase ako ty, sa zobrazia v zozname ako prví. Vedľa ich mena sa bude nachádzať emoji, ktoré pošle priateľovi známe zamávanie po stlačení. Používateľ bude taktiež informovaný o aktuálnom počte aktívnych kontaktov. Pokiaľ on sám nebude chcieť byť videný, môže svoj aktívny status skryť.

Príbehy z Facebooku zostávajú

Ďalšou zmenou je zobrazovanie príbehov. Tie budú zobrazené nad chatom spolu s fotografiou používateľa a druhýkrát budú zobrazené v karte „Ľudia“ v hornej časti aplikácie. Posledná karta sa nazýva „Objavovanie“, kde sa budú nachádzať hry a ostatné vymoženosti. V tejto karte nájdeš rôzne informácie, ako horoskopy, športové správy a výsledky spolu s ďalšími informáciami.

Nové farby chatu či prisľúbený tmavý režim

Okrem redukcie kariet nový Messenger ponúka zmenu jednotlivých chatov. Po novom bude možné pridávať do chatov gradientné farby, ktoré sa posúvaním budú meniť. Každému kontaktu bude možné pridať prezývku a pribudne nové gesto pre začatie rozhovoru alebo videohovoru. To sa zobrazí po kliknutí na meno osoby, s ktorou chce používateľ komunikovať. Navyše by mal v najbližších mesiacoch pribudnúť takzvaný „tmavý režim“, ktorý poteší hlavné používateľov OLED displejov.

Nový, no stále ten istý

Messenger napriek redizajnu stále ponúkne okrem odosielania textu obľúbené emoji, nálepky, hlasové správy, odosielanie fotografií či videí. Všetko ostatné, čo predtým pôsobilo neprehľadne, bude po novom schované v menu pod tromi bodkami. Nový Messenger by tak mal pripomínať svoje začiatky, v ktorých slúžil hlavne na komunikáciu s ľuďmi. Či sa tento krok Facebooku naozaj podaril, ukáže len čas, no nateraz sa zhodneme, že tento krok bol naozaj potrebný.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP