Xiaomi chrli jeden smartfón za druhým. Veľa z nich sa však nachádza v nižšej alebo strednej triede, no rozhodne aj ich vlajkové modely stoja za to. Tu je pár detailov o pripravovanom Xiaomi Mi MIX 3 spolu s očakávanými cenovkami za jednotlivé verzie.

Cenová politika Xiaomi je nám už všetkým dobre známa. Priniesť veľa muziky za málo peňazí. To sa im mnoho krát aj darí. Inak tomu nemá byť ani pri Mix trojke. Tá má podľa doterajších informácií a fotografií priniesť full body displej, okolo ktorého sa nachádza skutočne tenučký rámik. To znamená, že predná kamera sa bude nachádzať v nejakom výsuvnom mechanizme podobne, ako je tomu u Vivo NEX. O tom sme ťa však už informovali vo včerajšom článku, no ďalšie detaily sú ešte zaujímavejšie.

Zariadenie by malo dostať, podobne ako jeho predchodca, prémiovú konštrukciu zo skla, prípadne keramiky. Samozrejmosťou je aj solídny výkon, ktorý zabezpečí procesor Snapdragon 845. A teraz sa dostávame k tomu najdôležitejšiemu, cenovkám za jednotlivé modely. K dispozícii bude hneď niekoľko pamäťových verzií, tak sa na ne poďme pozrieť:

  • 6GB RAM + 64GB ROM: 430€ sklenená verzia, 560€ keramická verzia
  • 6GB RAM + 128GB ROM: 470€ sklenená verzia, 600€ keramická verzia
  • 8GB RAM + 128GB ROM: 510€ sklenená verzia, 640€ keramická verzia
  • 8GB RAM + 256GB ROM: 550€ sklenená verzia, 675€ keramická verzia

Ceny sú tak veľmi podobné tomu, na čo sme v prípade série Mi MIX navyknutí. Dostať by sme tak mali špičkové špecifikácie za oveľa dostupnejšiu cenu než u mnohých iných výrobcov. Ohľadom Xiaomi Mi MIX 3 sa taktiež špekuluje, že príde verzia Ferrari Edition, ktorá by sa mala líšiť hlavne v dizajne.

Možnosťou však je, že táto špeciálna edícia dostane napríklad väčšie interné úložisko, alebo silnejšiu batériu. Hlavnou zmenou v dizajne však má byť nahradenie vysúvacieho fotoaparátu výrezom v displeji, v ktorom sa bude snímač nachádzať, čo je podľa mňa pre Xiaomi krok späť. Oficiálneho predstavenia by sme sa mohli dočkať už niekedy v septembri tohoto roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú