Podávanie rôznych žalôb na technologické spoločnosti nie je ničím novým, avšak táto žaloba na Apple z Ruska ťa prekvapí. Jeden muž sa totiž rozhodol dať amerického giganta na súd po tom, čo ho údajne zmenil na homosexuála, píše Futurism

Požaduje náhradu škôd

Ako informuje portál The Moscow Times, Rus podal žalobu na Apple za to, že ho americký gigant údajne „manipulatívne tlačil k homosexualite“, čo mu spôsobilo „morálne utrpenie a poškodenie duševného zdravia“, a požaduje od spoločnosti náhradu škôd vo výške 15 300 dolárov. Miestnej rozhlasovej stanici Govorit Moskva navrhovateľ D. Razumilov v stredu oznámil, že do vzťahov s osobami rovnakého pohlavia sa dostal po tom, čo mu bolo na jeho účet s kryptomenami pripísaných 69 „Gaycoinov“, čo je málo známa kryptomena pre homosexuálov. Neznámy odosielateľ mu údajne poslal aj správu, ktorú si Razumilov interpretoval ako „nesúď, kým neskúsiš“.

„Naozaj som si pomyslel, ako môžem niečo súdiť bez toho, aby som si to vyskúšal?“, uviedol Razumilov. Svoje rozhodnutie však neskôr oľutoval. „Mám teraz stabilný vzťah s osobou rovnakého pohlavia, a neviem, ako to vysvetliť mojim rodičom. Po prijatí tej správy sa môj život zmenil k horšiemu a už nikdy nebudem normálny.“, dodal. Netreba asi dodávať, že skúška vzťahu s osobou rovnakého pohlavia nemôže človeka len tak zmeniť na homosexuála, čo mu však podať žalobu nezabránilo.

Pre členov LGBT však Rusko momentálne nie je vhodnou destináciou. V roku 2013 totiž ruský prezident Vladimir Putin podpísal zákon o „gay propagande“, ktorý podľa svetovej organizácie Human Rights Watch šíri hrozby, šikanu a diskrimináciu tejto komunity, a stretol sa s veľkým odporom z celého sveta. Súd v Moskve však Razumilovovu žalobu v stredu zaregistroval, a naplánoval tiež rozhovor s navrhovateľom na 17. októbra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom