Excentrický miliardár Elon Musk sa vysmial projektu Marka Zuckerberga, známeho najmä vďaka sociálnej sieti Facebook, informuje Futurism. Ako určite vieš, materská firma Meta  plánuje budovať Metaverse, úplne novú formu virtuálnej reality, ktorá má navždy zmeniť sociálne siete.

Zvládne to vraj lepšie

Elon Musk sa v rozhovore pre The Babylon Bee vyjadril aj na tému pripravovaného projektu Metaverse s virtuálnymi sluhmi. Kritikou či posmeškami rozhodne nešetril.

„Samozrejme, môžete si dať televíziu na nos, nemyslím si však, či vás toto dostane do metaverza,“ vyjadril sa pochybovačne Musk, pričom poukazoval na rozdiel medzi spoločnosťou Neuralink, za ktorou stojí on a ktorá pripravuje prepojenie ľudského mozgu s počítačom a projektom Metaverse.

Kým Zuckerberg sa chystá poskytnúť istú formu sociálnej siete v podobe virtuálnej reality pomocou špeciálnych okuliarov či rukavíc, ktoré dokážu reprodukovať virtuálne hmatové vnemy, Musk to vidí úplne inak.

Čip v mozgu je lepší

„Postupne je to nepohodlné, mať na svojej hlave celý čas priviazanú tú vec. Myslím si, že sme ďaleko od toho, aby sme zmizli v metaverze,“ dodáva ďalej a poukazuje opäť na nedostatok hardvéru, ktorý je na sociálnu sieť v takýchto rozmeroch pomerne nedostatočný a predpotopný.

Lepšou alternatívou je podľa neho čip, ktorý je implantovaný priamo v ľudskom mozgu. Ten pripravuje práve Muskova firma. Už vykonáva testy na zvieratách a čoskoro chce poskytnúť prvé čipy aj ľuďom, vďaka čomu im plánuje prinavrátiť niektoré schopnosti stratené ochrnutím.

Freepik

„Z dlhodobého hľadiska vás dokáže sofistikovaný Neuralink úplne dostať do virtuálnej reality,“ vysvetľuje. Dlhodobým cieľom, ktorý si Musk od Neuralinku sľubuje, je úplne prepojenie mozgu s počítačom a možnosť ich kompletnej symbiózy.

Svet očami Muska

Pre mnohých je možno trochu nepochopiteľné, čo presne sa snaží Neuralink z dlhodobého hľadiska dokázať a aký to má zmysel. V zásade však ide o úplne nový a drastický krok v ľudskej evolúcii, ktorá dokáže umelo posunúť naše myslenie na novú, doteraz nevídanú úroveň.

ScreenShot /CNET/ YouTube

V minulosti sa už Musk vyjadril, že jedným z hlavným cieľov je vytvorenie istej formy zbrane, ktorá dovolí ľudstvu brániť sa v prípade, že sa umelá inteligencia vymkne spod kontroly. Zatiaľ sú však výsledky neisté a firma čelí problémomnádej, potenciál a peniaze však má rozhodne obrovský.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú