S blížiacim sa dátumom predstavenia nového smartfónu sa do povedomia zákazníkov chcú dostať aj výrobcovia ochranných obalov. Tí neraz zverejnia jeho presnú podobu v ich krytoch aj niekoľko týždňov pred oficiálnym odhalením. Teraz je to ale iPhone 8, ktorý sa objavil zrejme vo svojej finálnej podobe na fotografiách v puzdre známeho výrobcu Nodus.

Výrobcovia príslušenstva a obzvlášť ochranných krytov sú často dobrým zdrojom informácií o pripravovaných smartfónoch, ktoré sa tak môžeme dozvedieť aj niekoľko týždňov pred ich premiérou. Väčšina z nich pri zobrazení budúcich modelov vo svojich obaloch zvykne využívať buď firemné schémy, alebo rendery od dizajnérov. Občas sa ale stane, že uniknuté fotografie čerpajú priamo zo zdrojov výrobcu smartfónu. Vďaka tomu sa jeho podoba často približuje k dizajnu, ktorý reálne uvidíme počas odhalenia. Podobné triky niekedy na fanúšikov skúšajú aj samotné spoločnosti, no tentokrát je to práve prémiový ochranný obal z dielne firmy Nodus, ktorý v sebe ukrýva výročný iPhone 8. To však nie je všetko, pretože tento výrobca odhalil aj zopár ďalších a detailnejších informácií o tejto očakávanej novinke.

iPhone 8zdroj fotografie: Nodus

Fotografie potvrdzujú niektoré dohady

Podľa tohto zdroja sa budú vôkol 5,8″ displeja nachádzať rámiky o hrúbke 4 mm. Tie majú zabrániť neúmyselnému dotyku na okrajoch. Horná časť obrazovky má skrývať výrez pre potrebné snímače, ako aj predný fotoaparát. Hneď vedľa tejto výbavy displej zobrazuje informácie o zostávajúcej kapacite batérie, intenzite signálu a ďalších funkciách.

iPhone 8zdroj fotografie: PhoneArena

Nenechaj si ujsť
Nová pýcha Apple alias iPhone 8 bude chcieť svoju prehnanú cenovku obhájiť týmito 8 vlastnosťami

Mnohí by v tejto oblasti čakali aj správy o prichádzajúcich upozorneniach a prepínače pre aplikácie či rôzne funkcie, no tie sa zrejme ocitnú na spodnej časti displeja, kde budeme tiež môcť nájsť navigačné tlačidlá alebo zrejme aj očakávaný zabudovaný snímač odtlačkov prstov.

zdroj fotografií: PhoneArena

Uniknuté fotografie výročného iPhone 8 zobrazujú aj väčšie tlačidlo napájania či dokonca stereo reproduktory a Lightning port. Zadná stena nám skutočne odhaľuje prítomnosť vertikálne umiestneného duálneho fotoaparátu, no o jeho vlastnostiach bohužiaľ tohto zatiaľ veľa nevieme. Zaujímavejšou však môže byť nová, väčšia batéria v tvare „L“, ktorá má zvýšiť výdrž tohto špičkového modelu na jedno nabitie, čím prekoná aj vlastných súrodencov. O nej sa doteraz len špekulovalo, no zdá sa, že LG ju pre nový iPhone 8 skutočne poskytlo.„Zaklincuje“ to cenou

Všetky tieto vlastnosti znejú ozaj skvelo, no aká bude cena za výročný kúsok od Apple? Mnohí sa zhodujú, že rozhodne nebude najnižšia, čo potvrdzujú aj rôzne správy. Podľa nich sa má počiatočná suma pohybovať v rozmedzí od 945 € do 1030 €. Všetko však bude závisieť od veľkosti vnútornej pamäte a pri prémiovejších verziách sa môže cenovka ešte navýšiť. iPhone 8 nebude lacnou záležitosťou a aj v kategórii prémiových smartfónov sa zvýrazní ako jeden z najdrahších modelov. K výške ceny za novú pýchu Apple sa môže priblížiť už len suma za očakávaného konkurenta, Samsung Galaxy Note 8.

zdroj fotografie: Twitter/Martin Hajek

Ten bude mať svoju premiéru dokonca ešte o pár týždňov skôr ako jeho najväčší rival. Oba modely si budú poriadne „šliapať na päty“ aj svojou výbavou či dizajnom. Práve kvôli tomu chce Samsung svoj nový phablet predstaviť ešte skôr ako Apple, aby nedošlo k prípadným nedorozumeniam v oblasti dizajnového spracovania. Koniec augusta bude spolu so septembrovými týždňami veľmi zaujímavým obdobím, kedy uvidíme hneď niekoľko nových smartfónov, no z radu bude rozhodne vytŕčať práve Note 8-ka a iPhone 8. Ktorý z nich by si si vybral ty? Zdá sa ti očakávaná cena za tieto kúsky primeranou?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom