Podznačka spoločnosti Xiaomi je známa nielen svojimi výrobkami do inteligentnej domácnosti, ale aj inými, niekedy až bizarnými kúskami. Mijia má v ponuke produkty od smart variča ryže, cez inteligentné tenisky, až po bambusové vreckovky.

Presne také Mijia predstavila a podobne ako niektoré produkty, aj tento bude financovaný pomocou crowdfundingu. Nové antibakteriálne vreckovky budú vyrábané v spolupráci so spoločnosťou Wuro. Materiál je prírodný bambus, ktorý sa pri výrobe varí pri teplote 150 °C a pod vysokým tlakom. Testy ukázali, že tieto vreckovky dokážu odstrániť až 98.78% baktérie Stafylokok a 99.35% baktérie E. coli.

bambusové vreckovky
zdroj fotografie: Xiaomi

Výrobca odporúča vreckovky používať napríklad ženám, kojencom a na balenie jedla. Jedno balenie obsahuje 20 kusov vreckoviek. Zákazníci z Ázie si môžu bambusové vreckovky objednať za 79 juanov, čo v prepočte okolo 10 €. Odosielanie objednávok pritom začne po 15 júni. My ostatní si tento produkt zrejme tak skoro nebudeme môcť kúpiť. A aj keby ho zaradili čínske e-shopy do ponuky, cena by už pravdepodobne pre nás bola nevýhodná (nehovoriac o dlhom čakaní na zásielku). Predsa len, stále sa jedná iba o vreckovky :) Ak ťa však bambusové vreckovy skutočne zaujali, môžeš si o nich v čínštine prečítať viac.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi má ďalšie dva nové gadgety do smart domácnosti: Lampu a kameru

bambusové vreckovky
zdroj fotografie: Xiaomi

Naše video Mijia smart variču ryže od Xiaomi:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom