Teraz čítate
Toto by si určite nečakal. Xiaomi začalo predávať už aj vreckovky, no nie hocijaké


Podznačka spoločnosti Xiaomi je známa nielen svojimi výrobkami do inteligentnej domácnosti, ale aj inými, niekedy až bizarnými kúskami. Mijia má v ponuke produkty od smart variča ryže, cez inteligentné tenisky, až po bambusové vreckovky.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Presne také Mijia predstavila a podobne ako niektoré produkty, aj tento bude financovaný pomocou crowdfundingu. Nové antibakteriálne vreckovky budú vyrábané v spolupráci so spoločnosťou Wuro. Materiál je prírodný bambus, ktorý sa pri výrobe varí pri teplote 150 °C a pod vysokým tlakom. Testy ukázali, že tieto vreckovky dokážu odstrániť až 98.78% baktérie Stafylokok a 99.35% baktérie E. coli.

bambusové vreckovky
zdroj fotografie: Xiaomi

Výrobca odporúča vreckovky používať napríklad ženám, kojencom a na balenie jedla. Jedno balenie obsahuje 20 kusov vreckoviek. Zákazníci z Ázie si môžu bambusové vreckovky objednať za 79 juanov, čo v prepočte okolo 10 €. Odosielanie objednávok pritom začne po 15 júni. My ostatní si tento produkt zrejme tak skoro nebudeme môcť kúpiť. A aj keby ho zaradili čínske e-shopy do ponuky, cena by už pravdepodobne pre nás bola nevýhodná (nehovoriac o dlhom čakaní na zásielku). Predsa len, stále sa jedná iba o vreckovky :) Ak ťa však bambusové vreckovy skutočne zaujali, môžeš si o nich v čínštine prečítať viac.

Nenechaj si ujsť
Xiaomi má ďalšie dva nové gadgety do smart domácnosti: Lampu a kameru

bambusové vreckovky
zdroj fotografie: Xiaomi

Naše video Mijia smart variču ryže od Xiaomi:

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
25%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.