Ako iste vieš, spoločnosť Xiaomi okrem smartfónov vyrába aj množstvo rôznorodých gadgetov. Najnovšie v portfóliu pribudli inteligentná stropná lampa a PTZ kamera.

Už dávno nie je pravdou, že od Xiaomi si môžeš zakúpiť len smartfóny. Je len málo odvetví, kde čínska spoločnosť nemá zastúpenie. Zoznam vecí a zariadení sa neustále rozrastá a nájdeš v ňom maličkosti, ako je pero či vymakaných pomocníkov do kuchyne. Veľkú časť týchto vecí zastrašuje dcérska spoločnosť MIJIA. Tá ma na starosti inteligentné zariadenia do domácnosti a medzi najnovšie produkty sa radia aj nedávno predstavená PTZ kamera a inteligentná stropná lampa.

PTZ kamera

Táto bezpečnostná kamera je ideálna pre domáce využitie. Umožňuje 360-stupňovú rotáciu a zorný uhol predstavuje 115 stupňov. Pant-tilt-zoom v skratke PTZ znamená, že je možné diaľkovo ovládať snímanú plochu a takisto aj zoom. Svojimi parametrami a dizajnom je ideálna do rohu miestnosti, vďaka čomu získaš možnosť sledovať celú miestnosť.

zdroj fotografie: Xiaomi

Záznam vyhotovuje v HD rozlíšení a ukladá sa priamo na pamäťovú kartu. Ovládať ju budeš môcť cez aplikáciu Mi Home. Predávať za začína už dnes v Číne za 199 yuanov, čo je v prepočte asi 26 €.

zdroj fotografie: Xiaomi

Stropná lampa

Druhou novinkou je stropná lampa, ktorá vznikla v spolupráci so známou spoločnosťou Philips. Tá sa so Xiaomi minulý rok dohodla na spolupráci pri vytváraní inteligentných svetiel do domácnosti. Výsledkom je tak toto stropné svetlo, ktoré dokáže regulovať intenzitu svetla v závislosti od osvetlenia miestnosti, času, ročného obdobia a mnohých ďalších podmienok.

zdroj fotografie: Xiaomi

Lampa automaticky nastaví jas a teplotu farby, aby bola čo najmenej rušivá.  Cena tejto lampy je 345 juanov, teda zhruba 45 €.

zdroj fotografie: Xiaomi

Naše video:

Odoberaj FonTech videá

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom