Spoločnosť Microsoft dnes oznámila vydanie najnovšej zostavy systému Windows 10 pre členov programu Insider s označením 20185, ktorá okrem viacerých noviniek obsahuje aj zaujímavé vylepšenia funkcie Váš telefón. Tá totiž odteraz dokáže spúšťať Android aplikácie priamo v počítači, píše MSPoweruser.

Spustí akúkoľvek aplikáciu priamo vo Windowse

Ako informoval portál Windows Central, americký gigant si dnešné vydanie novej zostavy Windows 10 Insider Preview Build 20185 načasoval pomerne presne.

Jedným z najzaujímavejších oznámení pre fanúšikov Windowsu na dnešnej udalosti Samsung Galaxy Unpacked, kde kórejský gigant odhalil napríklad aj nový Galaxy Note 20, bolo totiž predstavenie novej funkcie v aplikácii Váš telefón pre Windows 10, ktorá umožní spúšťať Android aplikácie priamo v počítači.

Microsoft teraz v novej zostave Windowsu 10 umožní túto funkciu testovať, čo znamená, že pre členov programu Insider je dostupná už dnes.

Medzi jej kľúčové vlastnosti patrí napríklad možnosť spustiť ľubovoľnú aplikáciu priamo v počítači (a to dokonca v samostatnom okne), pripnúť mobilnú aplikáciu na panel úloh alebo do ponuky Štart, či lepšie sledovanie notifikácii jednotlivých aplikácií.

Keďže je novinka súčasťou rozvinutej spolupráce medzi Samsungom a Microsoftom, funguje pochopiteľne len na vybraných smartfónoch kórejského giganta s podporou aplikácie Prepojenie s Windowsom.

Microsoft tiež oznámil, že koncom tohto roka umožní majiteľom Galaxy Note 20 „zažiť plnú silu a pohodlie spúšťania viacerých aplikácií naraz“ a že bude aj naďalej spolupracovať so Samsungom, aby túto funkciu dostal do ďalších zariadení.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom