Spoločnosť Microsoft priniesla do systému Windows 10 minulý rok balík nástrojov s názvom PowerToys, ktoré dobre poznáme zo starého Windowsu 95. Softvérový gigant teraz vydáva jeho novú verziu s označením 0.20, ktorá okrem nových možností priniesla aj užitočnú funkciu vyvíjanú Slovákom. Na tému upozornil portál Windows Central.

Umožní kedykoľvek skopírovať farbu z plochy

PowerToys je balík funkcií a nástrojov, ktoré Microsoft implementoval ešte do Windowsu 95 a priniesol tak používateľom široké možnosti prispôsobenia prostredia či zrýchlenie odosielania súborov a príkazov do schránok, príkazového riadka alebo na pracovnú plochu.

Tento balík ponúkol softvérový gigant minulý rok na GitHube vývojárom, ktorým umožnil vytvoriť nové nástroje pre jeho verziu vo Windows 10. Ako si všimol portál Živě.cz, po viac než roku teraz prichádza s novou aktualizáciou, ktorá okrem iného prináša aj funkciu vyvíjanú slovenským programátorom Martinom Chrzanom, ktorý momentálne pracuje v dánskej centrále Microsoftu.

Zobraziť celú galériu (0)
GitHub / Martin Chrzan

Ide o funkciu s názvom Color Picker, ktorá umožňuje používateľom kedykoľvek označiť a skopírovať farbu z ľubovoľného miesta na ploche. Užitočná je najmä pre grafikov a programátorov a vyvolať sa dá jednoduchou skratkou Win + Shift + C.

Balíka PowerToys okrem toho odteraz disponuje aj možnosťou jednoducho zobrazovať SVG ikony v Prieskumníku, roztiahnuť spustené programy do viacerých zón súčasne pomocou funkcie FancyZones či premapovať niektoré klávesové skratky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom