Windows Defender je základným antivírusovým programom Microsoftu, ktorý nájdeme aj v novom Windowse 10. Nemusí však vyhovovať každému, a tak ho mnohí používatelia „natvrdo“ vypínali pomocou registrov. Táto možnosť však bude čoskoro pasé. Microsoft v novej augustovej aktualizácii spraví zmenu, ktorá zabráni vypínaniu Windows Defendera vo Windows 10, informoval Windows Latest.

Hoci je tento antivírusový program ideálnym riešením pre mnohých používateľov, ktorým sa nestavia do cesty a chráni ich počítače takmer nepozorovane, niektorí dávajú prednosť antivírusom tretích stán.

Či už je to ESET, Avast alebo iné, stále je možné nahradiť základný Windows Defender. Avšak používateľ nemá možnosť pomocou dostupných nástrojov v nastaveniach tento program vypnúť.

Nenechaj si ujsť
Ako bude vyzerať dizajn Windows 10 v budúcnosti? Zavládnu moderné prvky a úplne iné Štart menu

Microsoft zakáže vypínanie svojho antivírusu

Narozdiel od Windowsu 8 je vo Windowse 10 možné vypnúť len ochranu v reálnom čase, čo však nie je trvalým riešením. Pokiaľ sa teda chcel niekto Windows Defendera zbaviť a vypnúť ho natrvalo, musel zavítať do registrov systému, kde je pre odstavenie tohto antivírusu potrebné zmeniť hodnotu v DisableAntiSpyware z „0“ na „1“.

Po tejto zmene sa program nadobro vypol. Pravdaže, išiel aj opätovne zapnúť zmenou hodnoty späť na „0“. Microsoft o tomto spôsobe vie a už onedlho ho úplne zablokuje, informuje MSPowerUser. V augustovej aktualizácii s verziou 4.18.2007.8 totiž zabráni vypínaniu Windows Defendera v registroch.

Po novom tak systém nebude brať zmenu hodnoty pri vypnutí antivírusu na úvahy a ten bude teda neustále zapnutý. Tieto informácie spoločnosť zverejnila aj na svojom webe. Zmena sa pritom bude týkať všetkých verzií systému a zariadení, okrem serverovej verzie.

Používatelia nebudú môcť Windows Defender zablokovať natrvalo ako doteraz, no budú môcť stále využívať aj antivírus tretích strán, ktorý s týmto programom funguje bez problémov. Pri jeho inštalácii sa totiž základný antivírus Microsoftu vypne automaticky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom