Microsoft naďalej pracuje na vylepšení svojho posledného operačného systému a po grafickej stránke mu prináša viacero zmien, ktoré prinesú do používateľského prostredia modernejšie prvky a grafiku. Okrem nových ikon však prejde vo Windows 10 zmenou aj ponuka Štart, ktorá sa prispôsobí Fluent dizajnu. Dlaždice budú pripomínať 3D ikony a dostanú dúhový prechodový efekt, informuje Windows Latest.

Windows 10 dostal doteraz viacero grafických noviniek a používatelia sa mohli stretnúť aj s novými ikonami základných aplikácií, ktoré sú modernejšie a zapadajú do vylepšeného dizajnového jazyka systému. Aktuálne však Microsoft zverejnil aj video, v ktorom odhaľuje ďalšie pripravované zmeny.

Podľa týchto nových animácií chce spoločnosť upraviť nielen podobu samotného Štartu, ale aj ďalších prvkov Windowsu 10. Zatiaľ sa jedná len o koncept. S takýmito vylepšeniami by ale vyzeral systém omnoho modernejšie ako doteraz.

Nenechaj si ujsť
Nový vzhľad Windows 10: Toto sú skvelé témy, ktoré ho zmenia od základov

Windows 10 bude ešte modernejší. Microsoft ukázal pripravované zmeny

Samotný Štart by mal podľa videa dostať 3D dlaždice so špeciálnym tieňovaním, ktoré navodí dojem priestorového uloženia jednotlivých priehľadných dlaždíc pre aplikácie. Prechod a ich obrysy potom Microsoft zahalil do dúhovej farby. Pripomeňme len, že priehľadné dlaždice, ktorých pozadie sa prispôsobí nastaveniam systému, si môžeme vo Windowse 10 vyskúšať už teraz vďaka tomuto jednoduchému návodu.

 

Okrem Štartu však plánuje spoločnosť zmeniť aj podobu hlavnej lišty, ktorá taktiež bude svojou podobou odkazovať na Fluent dizajn, informuje MSPowerUser. Zmenia sa ikony, ich veľkosť a rozloženie.

Takéto úpravy potom môžu zasiahnuť aj ďalšie súčasti používateľského prostredia. Zatiaľ ale nie je jasné, kedy ich Microsoft plánuje vydať v niektorej z aktualizácií. Je možné, že veľké novinky v používateľskom prostredí budú súčasťou updatu v priebehu budúceho roka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom