Ak sa zaujímaš o dianie vo svete, najnovšia aplikácia od Microsoftu ťa určite poteší. Posúvací panel s novinkami je k dispozícii na Windows 10 a je veľmi podobný s aplikáciou, ktorú sme mohli vidieť vo Windowse ešte v minulom storočí, informuje The Verge.

Microsoft vydal aplikáciu s názvom News Bar zatiaľ iba v beta verzii. Panel s rolujúcimi sa novinkami môže byť umiestnený napríklad nad panelom úloh a poskytuje správy z viac ako 4500 publikácií spolu s prispôsobiteľnými informáciami o akciách.

Lištu si však môžeš umiestniť aj na hornú, ľavú alebo pravú stranu obrazovky a vybrať si medzi správami s obrázkami alebo iba textom.

Správy však nie je možné prispôsobiť. Nie je možné sledovať len konkrétne témy, ale zobrazuje všetky novinky z danej krajiny. Aplikácia taktiež nerešpektuje predvolené nastavenia prehliadača a otvára odkazy v prehliadači Edge. Rovnako ju nie je možné ani úplne zavrieť. Ak ju minimalizuješ, znovu sa po dvoch hodinách objaví tam, kde bola predtým.

Nenechaj si ujsť
Takto bude vyzerať nový dizajn Windows 10. Microsoft ukázal video zásadnej zmeny

Nepretržitý tok najnovších správ však nemusí byť najlepším spôsobom pre eliminovanie stresu počas pandémie koronavírusu. Podľa Engadget sa však môžu viacerí používatelia dostať k informáciám o najnovšom vývoji.

Aj keď News Bar bol vo vývoji už pred vypuknutím pandémie, dnes by mohol byť pomocníkom pri poskytovaní presných a spoľahlivých informácií.

Nakoľko sa jedná o beta verziu, dá sa očakávať, že Microsoft všetky nedostatky doladí a aplikácia bude schopná splniť požiadavky väčšiny používateľov. News Bar je momentálne dostupný zdarma v obchode Microsoft Store.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom