Pripravovaný nový smartfón od Microsoftu s operačným systémom Android a s dvoma skladacími displejmi sa nám už dávnejšie ukázal na reálnych fotografiách a videách, no cenovka bola stále záhadou. Portál WindowsLatest však prišiel s informáciou, že oddnes štartujú predobjednávky na toto zariadenie s poriadne odvážnou cenou.

Surface Duo od Microsoftu je bez pochyby zaujímavý smartfón. „Skladačka“ s dvomi displejmi sa však zrejme nebude predávať v takých množstvách, ako „klasické“ smartfóny. Ani hardvérové špecifikácie nie sú najlepšie, vo výbave by sme mali totiž nájsť starší Snapdragon 855, 6 GB operačnej pamäte RAM, 3577 mAh batériu a iba jeden 11 MPx fotoaparát.

Ten má clonu f/2.0, disponuje 7x priblížením, elektronickou stabilizáciou obrazu a dokáže nahrávať 4K video pri 60 fps. K dispozícii sú dve pamäťové konfigurácie interného úložiska, základná 128 GB a drahšia 256 GB. Pôvodné reči o dostupnosti 64 GB verzie sa tak nepotvrdili.

Dvojica 5,6″ OLED displejov s rozlíšením 1800 x 1350 pixelov a pomerom strán 4:3 sa po roztvorení smartfónu správa ako jeden 8,1″ displej s pomerom 3:2. Vzhľadom na prítomnosť dvojice pomerne veľkých a jemných displejov sa naskytá otázka, ako to bude s výdržou batérie, ktorej kapacita tiež nie je príliš oslnivá. Microsoft však sľubuje, že na jedno nabitie vydrží pri bežnom používaní Surface Duo jeden deň bez problémov.

Vzhľadom na vyššie spomenuté špecifikácie je štartovacia cenovka celkom zarážajúca. Pre základný model so 128 GB interným úložiskom je nastavená v USA na 1399 dolárov, čo je takmer 1 200 €, píše TheVerge. Zariadenie od Microsoftu by tak bolo o niečo drahšie než Galaxy Z Flip od Samsungu, no zároveň lacnejšie ako Motorola Razr.

Predobjednávky sú spustené zatiaľ iba v USA cez operátora AT&T, obchod Microsoft či e-shop Best Buy. Spoločnosť začne zariadenia doručovať už 10. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP