Spoločnosť, ktorej sa pri smartfónoch roky nedarilo, avizovala nový model s dvomi obrazovkami a Androidom ešte v minulom roku. Pripravovaný Surface Duo sa teraz ukázal na reálnych záberoch, ktoré odhaľujú jeho dizajn a podporu pre stylus. Navyše príde na trh už s novším Androidom 10, informuje portál Windows Latest.

Po niekoľkých skladacích smartfónoch od Samsungu, Huawei a ďalších sa rozhodol do tohto segmentu prispieť vlastným modelom aj Microsoft.

Náhľad na to, ako bude táto novinka vyzerať, sme mohli vidieť ešte v októbri 2019. Od tej doby na ňom firma pracovala, no zdá sa, že je pomaly pripravená ponúknuť ho trhu.

Predstavenie môže byť bližšie ako si myslíme

Microsoft sa totiž snaží, aby jeho Surface Duo prešiel testom kompatibility pre Android. Google stanovil výrobcom smartfónov niekoľko požiadaviek, ktoré musia ich zariadenia spĺňať, aby mohli využívať jeho operačný systém a zdá sa, že spoločnosť z Redmontu plánuje využiť v skladacom modeli novší Android 10, informuje MSPowerUser. Neskôr by však mal byť aktualizované na nový Android 11.

Aby toho nebolo málo, pripravovaný Surface Duo sa ukázal aj na prvých reálnych fotografiách, ktoré potvrdili avizovaný dizajn a odhalili aj podporu pre stylus Surface Pen. Dokonca sa šepká, že Samsung by nemal tento rok počas konferencie Unpacked 2020, ktorá sa koná 5. augusta, predstaviť nový Galaxy Fold 2, no počas toho mesiaca môže so skladacím modelom prísť práve Microsoft.

 

Od svojich protivníkov sa ale Surface Duo bude značne líšiť. Neponúkne žiadny moderný dizajn s minimálnymi rámikmi, ohybnú obrazovku a zrejme ani ten najvyšší výkon.

Jeho hardvérovú výbavu totiž tvoria dva samostatné 5,6″ displeje, ktoré po otvorení majú spolu uhlopriečku 8,6″. O výkon sa má starať starší procesor Snapdragon 855, spolu so 6 GB operačnou RAM pamäťou.

Nenechaj si ujsť
Mobilný Windows mohol nahradiť Android. Bill Gates povedal, čo zastavilo Microsoft pred historickým úspechom

Za konkurenciou môže zaostávať

K dispozícii by mali byť potom 3 verzie úložiska, a to 64 GB, 128 GB a 256 GB. Batéria s kapacitou 3460 mAh sa bude nabíjať cez USB-C port. V tomto skladacom zariadení však nájdeme len jediný 11 MPx fotoaparát s clonou f/2.0 a nad jedným z displejom bude umiestnená aj prisvetľovacia LED dióda.

V konfigurácii však bude podľa doterajších informácií chýbať bezdrôtové nabíjanie, podpora pre NFC a 5G konektivitu, ktorá sa očakáva už od väčšiny nových prémiových modelov.

Microsoft už ale na jeseň informoval, že Surface Duo nemá byť vnímaný ako skladací smartfón, skôr ako zariadenie zo samostatnej kategórie. Každému je však jasné, akým smerom sa spoločnosť vybrala.

Je ale otázne, či bude jej nový model dostatočne konkurencieschopný pri dnešných skladacích smartfónoch Samsungu a Huawei. Navyše, zatiaľ nie je známa ani cena, za ktorú sa má novinka predávať, no viac informácií sa môžeme dozvedieť už o niekoľko týždňov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom