Očakávaný modulárny operačný systém Windows 10X predstavil Microsoft ešte v októbri a napriek tomu, že bol pôvodne určený pre hybridné zariadenia ako pripravovaný Surface Neo, najskôr ho uvidíme v bežných notebookoch. Americký gigant však podľa najnovších informácií implementuje niektoré z jeho funkcií najskôr do klasického Windows 10, kde budú podliehať testovaniu, píše Windows Latest.

Nebudú obmedzené iba na nový 10X

Ako informoval portál Windows Central, Microsoft údajne prinesie niektoré funkcie nového modulárneho Windowsu 10X skôr, než sa čakalo. Technologický gigant sa ich totiž chystá implementovať najskôr v systéme Windows 10, čo by znamenalo, že tieto funkcie nebudú obmedzené iba na Windows 10X. V klasickej „desiatke“ povolí tieto funkcie Microsoft pravdepodobne vybranej skupine beta testerov.

Podľa zdroja portálu Windows Latest pracuje spoločnosť na podpore kontajnerov pre Win32 aplikácie vo Windowse 10, pričom testerom by mal umožniť spúšťať existujúce Win32 programy v emulovanom prostredí.

Je zaujímavé, že americký gigant sa o týchto podrobnostiach nezmienil počas udalosti Build 2020, kde sme sa dočkali viacerých noviniek, avšak z viacerých zdrojov vyplynulo, že spoločnosť sa stále snaží prísť na to, ako by mohli niektoré funkcie z Windows 10X implementovať priamo do Windows 10.

Zobraziť celú galériu (0)
Youtube / Microsoft Surface

Prečítaj si tiež
Microsoft predstavuje Fluid Office: Nová služba dáva Google Dokumentom na frak, prináša unikátne funkcie

Spoločnosť tiež údajne plánuje otestovať systém dôveryhodnosti aplikácií pre Windows 10 a vylepšení sa podľa najnovších informácií dočká aj služba Windows Update.

Je potrebné poznamenať, že tieto plány sa môžu kedykoľvek zmeniť a nevieme ako a kedy budú mať používatelia „desiatky“ možnosť testovania funkcií z 10X priamo vo svojom počítači. Išlo by však o skvelú príležitosť aj pre samotnú spoločnosť, ktorá by tak dostala spätnú väzbu predtým, než niektoré z pripravovaných funkcií nasadí naplno do nového Windows 10X.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom