Redmontská spoločnosť si pre používateľov pripravuje novú októbrovú aktualizáciu, do ktorej zahrnie niekoľko softvérových noviniek. Popri nich však teraz testeri spozorovali aj nepríjemné upozornenie, ktorým sa tento softvérový gigant snaží presadiť vlastný webový prehliadač. Testovací Windows 10 s októbrovým updatom obsahuje notifikáciu, ktorá používateľa presviedča, aby neinštaloval iný prehliadač namiesto Microsoft Edge.

Po veľkej jarnej aktualizácii Windowsu 10 sa ďalšej vlny nových vylepšení dočkáme už o pár týždňov v októbrovom balíku. Microsoft si pre používateľov pripravuje hneď niekoľko noviniek, ktoré zatiaľ testuje v spolupráci s členmi programu Windows Insider. Testeri pri skúšaní nových funkcií ale neraz narazia na zmeny, ktoré od nich nedostanú vôbec pozitívny feedback.

Microsoft sa opäť „vyfarbil“

Najnovšou kontroverznou funkciou v tejto testovacej zostave Windowsu 10 je notifikácia, ktorá dá pri inštalácii prehliadača Chrome, alebo Firefox používateľovi výrazne najavo, že môže miesto nich využiť Microsoft Edge. Celé upozornenie sa objaví na obrazovke v znení: „Už máte nainštalovaný Microsoft Edge – bezpečnejší, rýchlejší prehliadač pre Windows 10“. Takýto text sa aktuálne objavuje testerom z programu Insider, ktorí chceli nainštalovať iný webový prehliadač. Spôsob, akým spoločnosť proti rozhodnutiu používateľa bojuje, však mnohých nenadchne.

Nenechaj si ujsť
Microsoft mení spôsob inštalácie aktualizácií Windows 10. Prsty v tom má umelá inteligencia

Dostupná je tiež voľba pre pokračovanie v inštalácii cudzieho prehliadača a možnosť zamedziť do budúcnosti takýmto nezmyselným upozorneniam. Iritujúca notifikácia ale nie je práve najideálnejším riešením ako prehovoriť ľudí na používanie prehliadača Edge. Našťastie sa však zatiaľ jedná len o výsadu testovanej verzie Windowsu 10 s októbrovou aktualizáciou, ktorá v oficiálnej verzii takéto otravné upozornenie nakoniec nemusí priniesť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom