Microsoft sa o svoj posledný Windows 10 snaží príkladne starať pomocou aktualizácií, ktoré prinášajú stále nové vylepšenia a bezpečnostné balíky. Jedným z najväčších neduhov týchto inovácií je, že sa neraz začnú inštalovať aj počas aktívneho používania zariadení. Softvérový gigant teraz nanovo premyslel spôsob inštalácie aktualizácií pre Windows 10, ktoré budú pod drobnohľadom umelej inteligencie.

Možno si sa aj ty už stretol so situáciou, keď počas toho ako pracuješ na svojom počítači, začne Windows 10 s aktualizáciou nových súčastí. Reštart zariadenia v tej najmenej vhodnej chvíli dokáže nahnevať každého. Agresívna inštalácia aktualizácií mala byť vyriešená možnosťou odkladu. Viacerí používatelia sa však aj naďalej stretávajú s nútenými aktualizáciami, ktoré im prerušujú ich prácu s počítačom.

Microsoft mení spôsob inštalácie aktualizácií pre Windows 10

Spoločnosť z Redmontu sa teraz konečne rozhodla vypočuť ich sťažnosti a prepracovala spôsob, akým bude Windows 10 aktualizácie inštalovať. Microsoft totiž vyvinul softvér s umelou inteligenciou, ktorá dokáže presne analyzovať a rozoznať čas aktívneho používania počítača, ale aj chvíľku, kedy si používateľ odskočí po svoju kávu.

S týmto strojovým učením tak má byť inštalácia aktualizácií omnoho pohodlnejšia. Táto novinka bude analyzovať používanie počítača a sama vyhodnotí, kedy je najvhodnejší čas na uplatnenie nových vylepšení Windowsu 10.

Zobraziť celú galériu (0)
Windows Love/YouTube

Nenechaj si ujsť
Qualcomm vytiahne eso z rukáva. Poriadne by mohol nakopnúť svojími procesormi výkon zariadení s Windows 10

Vypočuli sme vaše prosby a na zmiernenie problémov sme prepracovali logiku reštartu pri aktualizáciách a využili nový systém, ktorý je omnoho adaptívnejší a proaktívnejší. Budeme zisťovať nielen to, či je pred reštartom zariadenie používané, ale budeme sa tiež snažiť predpovedať, kedy si len odskočíte po svoj hrnček kávy.“ – Dona Sarkar, šéfka oddelenia Microsoft Windows Insider.

Po internom testovaní a skvelých výsledkoch chce Microsoft tento nový systém zaviesť aj v praxi pre prvých testerov. Spoločnosť túto umelú inteligenciu vo svojom cloude neustále vylepšuje. Teraz ju začína sprístupňovať prvým účastníkom programu Windows Insider.

Tí obdržia túto funkciu v novom aktualizačnom balíku 19H1 a Redstone 5, ktoré boli vypustené už dnes. Pokiaľ by sa tento nový systém ujal aj u testerov, môžeme ho v budúcnosti očakávať ako bežnú súčasť Windowsu 10 pre všetkých používateľov. Tým by umelá inteligencia zbavila používateľov doterajšej frustrácie z aktualizácií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom