Druhý utorok v mesiaci znamená v prípade Windows 10 príchod kumulatívnych aktualizácií od Microsoftu. Tá najnovšia vyšla práve včera pre verziu systému 2004 a staršie podporované verzie. Spoločnosť v update opravila viacero bezpečnostných problémov a chýb, informuje Bleeping Computer.

V poslednej aktualizácii pre Windows 10 v podporovaných verziách od 1507 až po najnovšiu verziu 2004 priniesol Microsoft viacero dôležitých opráv spojených s bezpečnosťou vstupných zariadení, s aplikáciami či ukladaním a spravovaním súborov. Nový update je už možné stiahnuť prostredníctvom Windows Update.

Microsoft znova opravoval Windows 10

Aktualizačný balík pre najnovší Windows 10 vo verzii 2004 opravuje bezpečnosť pri používaní myši, klávesnice či pera, a zároveň vylepšuje bezpečnosť pri používaní prehliadačov Internet Explorer, Edge a pri produktoch Microsoft Office. Dostalo sa aj na vylepšenie overovania hesiel a používateľských mien. S týmito záplatami pritom môže rátať aj Windows 10 vo verziách 1903 a 1909.

Update pre Windows 10 2004 zároveň opravuje aj problémy s Prieskumníkom a službami pre tlačiarne, chybu variabilného obnovovania obrazovky pri Intel iGPU, problémy pri starších driveroch kariet Nvidie a nedostatky Bluetooth pripojenia.

S týmito opravami bude môcť zároveň Microsoft ďalej distribuovať veľkú májovú aktualizáciu na ďalšie zariadenia, informuje Windows Latest. Rozšíriť by sa mala ďalej už v najbližších dňoch.

Nenechaj si ujsť
Windows 10 dostane novú aplikáciu, ktorá odhalí „pažravé“ programy

Aktualizácia prináša záplaty na vyše 100 chýb

Celkovo tak mal Microsoft v najnovšej kumulatívnej aktualizácii opraviť až 120 problémov spojených s 13 produktami, pričom až 17 chýb bolo kritických. Dve z nich pritom vystavovali zariadenia nebezpečenstvu hackerského útoku. Jednalo sa o problém, ktorý mohol byť zneužitý pri tzv. „zero day“ útoku, informuje ZDNet.

V prípade prvej chyby mohli hackeri zneužiť dieru v systéme a spôsobiť chybnú validáciu podpísaných súborov. Týmto spôsobom by mohli obísť zabezpečenie a spustiť aj nesprávne podpísané súbory. Takýto útok však Microsoft našťastie nezaznamenal.

Druhý spomínaný problém sa potom objavil v skripte pre Internet Explorer, na čo mal spoločnosť upozorniť Kaspersky. Problém však zasiahol aj Office aplikácie, ktoré tento skript využívajú. Hackeri mali chybu zneužiť aj pri reálnom útoku.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú