Adobe Flash Player sa stal od začiatku tohto roka minulosťou, no napriek tomu sa ešte môže nachádzať v počítačoch so systémom Windows 10. To však mení najnovší update, ktorý sa postará o to, aby tento doplnok zo systému definitívne zmizol. Microsoft totiž vydal pre viaceré verzie Windows 10 novú aktualizáciu, ktorá permanentne odstráni Adobe Flash Player, informuje Windows Latest.

Na koniec Flash Playera upozorňovalo Adobe a ďalšie spoločnosti dlhé roky vopred. Prvé správy o konci doplnku sa objavili ešte v roku 2017. Skutočné ukončenie podpory a následne aj prehrávania multimediálneho obsahu však nastalo až začiatkom tohto roka.

Adobe ukončilo podporu pre Flash Player 1. januára a 12. januára definitívne zrušilo aj možnosť prehrávania obsahu cez tento doplnok.

Microsoft vynucuje odstránenie Flash Playera. Vydal nový update

Doteraz bol Flash Player zrušený pre webové prehliadače, no s vydaním updatu KB4577586 pre Windows 10 vo verziách 2004 a starších je doplnok nakoniec odstránený aj z tohto systému. Microsoft aktualizáciu vydal ako voliteľnú, no podľa zistení portálu Windows Latest sa zdá, že je inštalovaná automaticky po kliknutí na tlačidlo „Vyhľadať aktualizácie“.

Nenechaj si ujsť
Windows Defender obsahoval 12 rokov závažnú bezpečnostnú chybu. Objavili ju až teraz

Najnovší inštalačný balíček aktualizácií tak má byť automatický a zároveň tiež zahŕňa februárový kumulatívny update. Týmto spôsobom sa tak Adobe Flash Player nadobro vytratí zo všetkých verzií Windowsu 10. Rozšírenie aktualizácie ale môže nejaký čas trvať, no pre všetkých by mala byť dostupná nanajvýš v priebehu pár týždňov.

Inštalácia aktualizácie zaberie iba pár minút, no po nej je potrebné systém reštartovať. Informácie o update, ktorý odstraňuje Flash Player, sa potom budú nachádzať v zozname iných aktualizácií. Navyše, tento update nie je možné odinštalovať, čím by sa Flash Player vrátil späť. Microsoft dal týmto krokom posledné „zbohom“ známemu doplnku, ktorý tu s nami bol už od roku 1996.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom