S príchodom operačného systému Windows 10 bol predstavený aj nový internetový prehliadač Microsoft Edge. Vďaka svojej jednoduchosti, rýchlosti a príjemnému dizajnu si rýchlo dokázal získať priaznivcov.

S jeho čoraz väčšou popularitou bolo len otázkou času, kedy sa dočkáme aj mobilnej verzie. Nie je tomu tak dávno, keď sa objavila prvá beta verzia prehliadača, ktorú si mohli používatelia stiahnuť a odoslať vývojárom rôzne chyby. Pred týždňom sa ale aplikácia po prvýkrát objavila App Store a Google Play, pričom sa jej za krátku chvíľu podarilo dosiahnuť zaujímavý míľnik.

1 milión stiahnutí

Len za jeden týždeň pôsobenia v Obchode Play sa jej podarilo dosiahnuť jeden milión stiahnutí. To je viac než úctyhodné číslo, ktoré len ukazuje, že Microsoft v tomto prípade trafil presne do čierneho. Samozrejme sa to nedá porovnávať s prehliadačmi, ako je Chrome (ktorý často býva predinštalovaný) alebo Firefoxom, ktoré sú na trhu niekoľko rokov. Treba však počítať aj s tým, že niekoľko ďalších desiatok tisíc inštalácií prebehlo mimo oficiálny obchod.

Nenechaj si ujsť!
Windows 10 bude mať už o pár týždňov zásadnú novinku v používateľskom prostredí

Čo sa týka App Store, tam je situácia úplne iná. Microsoft Edge je k dispozícií na stiahnutie od 1. decembra, no odvtedy sa zaznamenal len 10 000 stiahnutí. Väčšina používateľov sa stále viac prikláňa k Safari, prípadne Google Chrome.

V čom je iný?

Medzi hlavné prednosti tohto prehliadača patrí určite integrácia s Windows 10. Predovšetkým spodná ikona na navigačnom paneli je veľmi užitočná, nakoľko dokáže preniesť prezeraný obsah z telefónu na počítač. Bezproblémová je aj synchronizácia naprieč zariadeniami, kde je Edge používaný. Stačí byť prihlásený pod rovnakým účtom (rovnako ako v prípade prehliadača Chrome). Zaujme aj možnosť prepnutia do tmavého režimu, čo oceníš najmä počas večerných hodín.

Stiahnuť prehliadač Microsoft Edge z Google Play

Stiahnuť prehliadač Microsoft Edge z Apple App Store

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom