Windows 10 mnohí označujú ako najlepší Windows všetkých čias. Pravdou je, že Microsoft sa snaží neustále prinášať zmeny, aby ponúkol čo najlepší používateľský zážitok. V najnovšom prezentačnom videu nám ukázal ďalšiu novinku, ktorú už čoskoro môžu očakávať všetci používatelia.

Nová funkcia má pracovný názov Sets a jej úlohou je uľahčiť a zefektívniť prácu používateľovi. Princíp je podobný kartám v prehliadači, takže už sa ďalej nebudeš musieť prepínať medzi jednotlivými oknami.

Zatiaľ len pre úzku skupinu ľudí

Momentálne prebieha testovanie v rámci programu Windows Insider, no aj to len pre vybraných používateľov. Neskôr (v priebehu niekoľkých týždňov) sa má objaviť v širšom testovaní pre všetkých, ktorí sú v programe registrovaní. Primárnym cieľom je vychytať všetky nedostatky, kým sa dostane novinka globálne medzi všetkých používateľov. No ale keďže je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, pozri si nasledujúce video, kde sa dozvieš o tejto novinke viac.

Vo videu môžeš vidieť ako by už čoskoro mohla vyzerať práca napríklad s Wordom. V prípade, že budeš potrebovať nájsť nejaký zdroj informácií, jednoducho klikneš na ‚‚+’’ a zobrazí sa ti nové okno, podobne ako v prehliadači. V ňom máš možnosť otvárať ďalšie aplikácie či vyhľadávať veci na internete. Všetko sa následne zoradí v hornej lište. Očakáva sa, že podporované budú aplikácie, ktoré sú už v systéme predinštalované a tie, ktoré sú dostupné v oficiálnom Microsoft Obchode.

Nenechaj si ujsť!
Microsoft uvádza dve nové funkcie pre Windows 10, ktoré ho opäť vylepšia

Aj keď sa ti to možno na prvý pohľad nezdá, táto funkcionalita je veľkým pomocníkom pre všetkých, ktorí využívajú zariadenie s Windowsom ako pracovný nástroj. Odteraz tak budeš mať všetky relevantné informácie v jednom okne. Nezáleží pritom, či to je dokument, prezentácia, alebo webová stránka.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom