Facebook ešte na jeseň minulého roka testoval novinky, ktorými chcel používateľom zlepšiť zážitok z používania Messengera. Po vylepšeniach dizajnu a gradient farbách prichádza ďalšia skvelá funkcia. Aplikácia Messenger odteraz podporuje odstraňovanie nechcených správ, ktoré je možné vymazať do 10 minút od odoslania aj u druhého účastníka konverzácie.

Minulú jar vyšlo najavo, aké „prémiové“ funkcie využíva pri písaní cez Messenger CEO Facebooku, Mark Zuckerberg. Tým, ktorí si s ním dopisovali, neraz začali v tejto aplikácii miznúť správy. Ako sa neskôr ukázalo, šéf najväčšej sociálnej siete mohol odstraňovať odoslané správy aj z druhej strany konverzácie.

Po Zuckerbergovi prišiel rad aj na bežných používateľov

Po dlhom čakaní sa však tejto funkcie dočkali aj ostatní používatelia Messengera, ktorí túto novinku nájdu v konverzáciách už v tejto chvíli. Princíp tejto možnosti je jednoduchý a spočíta vo vymazaní odoslanej správy aj u druhého účastníka konverzácie. Teraz je možné do 10 minút všetko zachrániť a poslanú správu vymazať tak, aby ju druhá strana nevidela. K tejto funkcii sa každý dostane po dlhom podržaní prsta na správe, kedy sa objavia klasické možnosti pre kopírovanie, preposlanie a odstránenie textu.

Zobraziť celú galériu (1)
Online Mania/YouTube

Nenechaj si ujsť
Facebook oficiálne vypustil do sveta nový Messenger. Používateľom príliš „nevonia“

V tretej menovanej možnosti však pribudla očakávaná funkcia „Odstrániť u všetkých“. V prípade webovej verzie stačí pri správe kliknúť na ikonu troch bodiek vedľa odoslanej správy. Kontakt v konverzácii dostane upozornenie o jej odstránení, no nebude si ju môcť prečítať. Funkcia je podľa portálu The Verge spúšťaná práve dnes na najnovšej verzii aplikácie Messenger pre Android a iOS. Pokiaľ však ešte nezavítala do tvojho smartfónu, určite sa tak čoskoro stane.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom