Aplikácia Messenger Lite bola pôvodne určená pre rozvojové krajiny, kde má väčšina používateľov len základný model smartfónu, ktorý si zakúpili za pár eur. Po jej vydaní však rýchlo nabrala na popularite po celom svete a to vďaka jej malej veľkosti a prítomnosti len hlavných funkcií, ktoré sú gro celého Facebooku.

Hlavnou ideou Facebooku je to, aby ľudia mohli so svojimi priateľmi a známymi ostať v kontakte a zdieľať medzi sebou okamihy z ich života. Okrem samotnej aplikácie k tomu slúži aj komunikačný nástroj Messenger, ktorý nájdeme v dvoch verziách. Klasická verzia obsahuje množstvo funkcií ako hranie hier, posielanie GIF obrázkov, Môj príbeh a mnoho ďalšieho. Potom je tu aplikácia Messenger Lite, ktorá je jej presným opakom a slúži v podstate na to, na čo bol vytvorený celý Facebook – na komunikáciu.

Bohatšie funkcie v rozumnej miere

V novej aktualizácii pre Messenger Lite však prichádzajú ďalšie funkcie, ktoré môžme nájsť u klasickej verzii. Ide napríklad o možnosť posielania a prijímania GIF obrázkov, čo bolo síce možné aj teraz, no obrázky boli statické a nepohybovali sa. Na to, aby sa mohlo GIFko odoslať, je potrebné mať nainštalovanú klávesnicu tretej strany (napríklad Google keyboard) a vyhľadať obrázky v dostupnej knižnici. Ďalšou novinkou je aj možnosť zmeny farby četu, kedy používateľ nemusí byť obmedzovaný len predvolenou kombináciou modrej a bielej.

Prečítaj si tiež
Messenger obsahoval ďalšiu chybu v konverzáciách, ktorá otravovala používateľov

Napriek ďalšej aktualizácii, ktorá pridáva nové možnosti, sa veľkosť aplikácie podarilo udržať pod hranicou 10 MB. Messenger Lite sa tak znova o čosi viac priblížil k svojmu väčšiemu bratovi, no stále si zachováva svoju nenáročnosť, ktorá je pri tejto aplikácii nesmierne dôležitá. Ak to takto pôjde ďalej, je možné, že odľahčená verzia bude čoskoro populárnejšia než tá plná.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom