Konverzácie v aplikácii Messenger sa nemusia vyvinúť vždy tým správnym smerom a používateľov neraz mrzí to, čo napísali, no už to nemôžu vziať späť, teda až doteraz. Facebook reagoval na situáciu spred niekoľkých mesiacov, kedy sa ukázalo, že Mark Zuckerberg odstránil príjemcom správy z konverzácie. Táto dlho očakávaná funkcia teraz prichádza aj pre bežných používateľov, ktorým Messenger umožní odstrániť príjemcovi správy do 10 minút od ich odoslania.

V posledných dňoch sa médiami šírili správy o novom vzhľade Messengera, ktorý priniesol jednoduchší dizajn a niekoľko nových funkcií. Túto aplikáciu však čoskoro čaká ďalšie zásadné vylepšenie, ktoré zmení doterajšiu komunikáciu medzi používateľmi. Tí totiž budú môcť upravovať konverzáciu a nadobro z nej odstraňovať nechcené správy. Informácie o tejto novinke odhalil hovorca Facebooku, ktorý prezradil, že spoločnosť chce sprístupniť funkciu pre všetkých používateľov čo najskôr.

Za všetkým hľadaj Zuckerberga

Aktuálne sa však možnosť „Odstrániť pre všetkých“ testuje v Messengeri pre Android a iOS len vo vybraných krajinách, medzi ktoré patrí Poľsko, Bolívia, Kolumbia a Litva. Presný čas globálneho spustenia funkcie zatiaľ nie je známy, no mohlo by sa tak stať už o pár týždňov. Týmto spôsobom Facebook reaguje na konanie Marka Zuckerberga, ktorý mal tú výsadu a mohol príjemcom odstraňovať správy z konverzácií. Toto mohli mnohí považovať za zneužívanie moci spoločnosti, ktorá sa tak rozhodla priniesť funkciu aj verejnosti.

Zobraziť celú galériu (2)
Online Mania/YouTube

Nenechaj si ujsť
Messenger s novým vzhľadom prichádza aj na Slovensko. Viacerí si ho však dlho neužili

Používateľ bude mať rovnaké možnosti ako šéf Facebooku. Už onedlho bude môcť každý napraviť chybu, ktorú urobí v konverzácii, no neostane to bez povšimnutia. Odstraňovanie správ z oboch strán bude prebiehať obdobným spôsobom ako doteraz. Pri dlhom podržaní sa objavia známe možnosti, ku ktorým pribudne funkcia „Odstrániť pre všetkých“. Tú bude možné využiť len do 10 minút od odoslania správy. Zachované však ostane aj klasické odstraňovanie správ, ktoré ich vymaže iba zo strany odosielateľa.

Facebook bude podporovať tiež dočasnú zálohu, ktorá má zabrániť obťažovaniu a spoločnosť tak vyhodnotí aj vymazané fotky, videá, odkazy a iný obsah správ. Príjemca pritom bude o trvalom odstránení správy z konverzácie informovaný. Pokiaľ by chcel vymazané správy niekto nahlásiť kvôli obťažovaniu, môže tak urobiť po kliknutí na fotografiu odosielateľa a nahlásiť ho za obťažovanie.

Neskôr môžu prísť ďalšie novinky

Spoločnosť však už teraz uvažuje nad rozšírením možností Messengera. Do budúcna sa tak môžeme dočkať aj funkcie, ktorá prinesie správam určitú životnosť, a teda, aby boli po stanovenom čase nadobro vymazané. Takéto vylepšenie je stále len v teoretickej rovine a po zvážení ho Facebook nakoniec nemusí do svojej aplikácie priniesť. Ktovie, či by sme sa vôbec dočkali vyššie spomínanej funkcie, pokiaľ by na svetlo sveta neunikli správy o tom, ako Mark Zuckerberg manipuloval so svojimi konverzáciami. Keď to však mohol robiť on, čoskoro to budú môcť robiť aj ostatní používatelia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom