Minimalizmus sa dostáva aj do jednej z najrozšírenejších četovacích aplikácií. Facebook prináša novú aktualizáciu pre Messenger. Viaceré úpravy ešte viac zjednodušia dizajn a vývojári budú dúfať, že na používateľov urobia dojem. Zamerali sa len na to podstatné – správy a príbehy, píše portál Gizmochina.

Zdá sa, že vývojári konečne pochopili, čo ľudia od četovacej aplikácie vlastne očakávajú. V minulosti boli do Messengera pridávané stále nové a nové funkcie, rôzne widgety či hry a mnoho ďalších vecí, ktoré z neho robili síce stále obľúbenú, ale často neprehľadnú a pomalú aplikáciu.

Práve pomalý Messenger viedol k predstaveniu odľahčenej Lite verzie. Viacero aktualizácií sa v pôvodnom Messengeri tento stav pokúšalo zvrátiť. Dobrým príkladom toho je aj aktualizácia z novembra roka 2018, o ktorej sme písali v tomto článku.

Karta Preskúmať medzi používateľmi Messengeru nezožala veľký úspech, aplikáciu často len zbytočne spomaľovala. Facebook

Facebook prehodnotil svoje priority, porovnal Messenger s WhatsAppom a Instagramom a dal sa do práce. K novému dizajnu Messengera, ktorý čoskoro spoznáš na vlastnej koži, určite prispel aj koncept dvoch spomínaných aplikácií, ktoré tiež patria Facebooku. Messenger sa zbaví viacerých funkcií a odteraz bude nepochybne oveľa praktickejší a prehľadnejší.

V novej verzii neuvidíme napríklad kartu Preskúmať. Tá ponúkala množstvo rôznych ponúk, ktoré často len zbytočne zapĺňali priestor a spomaľovali aplikáciu. Na tejto karte boli aj neslávne známe četboty používané hlavne firmami, ktoré si takto, buď robili reklamu, alebo sa snažili efektívnejšie komunikovať s potenciálnymi zákazníkmi. Väčšinou ponúkali nejaké služby alebo produkty na predaj. Kým tlačidlo „Preskúmať“ v aplikácii veľa ľuďom len zavadzalo, príbehy priateľov boli odsúvané na druhú koľaj.

Facebook konečne pochopil, čo ľudia od četovacej aplikácie očakávajú. Takto vyzerá nový dizajn. Facebook

Messenger má odteraz len dve hlavné sekcie – Správy a Ľudia. V sekcii Správy toho veľa nového nenájdeme, zaujímavejšie je to v druhej sekcii. V tej sa nám ponúka zoznam priateľov, ktorí sú aktuálne online a najnovšie príbehy priateľov, ktoré sú vo veľkých štvorcoch. Funkcia Kontakty a pridávanie kontaktov sa nachádzajú v hornej časti. Celý Messenger je vďaka tomu teraz oveľa prehľadnejší.

Portál The Verge pripomína, že četboty sa stále dajú použiť v prípade, že chcete s nejakou spoločnosťou udržiavať kontakt. Okrem tlačidla Preskúmať boli v novej aktualizácii odstránené aj Hry. Tie však stále nájdeš na Facebooku. Najnovšiu aktualizáciu niektorí používatelia už dostali. Ak medzi nich zatiaľ nepatríš, nezúfaj, v priebehu budúceho týždňa by mala doraziť ku každému, kto má povolené automatické aktualizovanie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom