V súčasnosti je pomerne bežné, že automobilky zakúpia model od konkurencie a vystavia ho testom pre porovnanie svojho výskumu a vývoja. Spôsob, ktorý ale zvolil Mercedes v prípade Modelu X od Tesly, je poriadne netradičný.

Pomaly sa blíži čas, kedy nemecká automobilka plánuje predstaviť svoje plne elektrické SUV – Mercedes EQC. Je teda samozrejmosťou, že Mercedes chcel v tejto fáze otestovať a porovnať svoj automobil s konkurenciou v podobe Modelu X od Tesly. Spôsobom však všetkých prekvapil.

Veľmi netradičný postup

Namiesto toho, aby si Mercedes kúpil Model X priamo od Tesly, prenajal si ho od bavorského páru, ktorý si ho zas prenajal od požičovne áut Sixt. Podľa nemeckého magazínu Spiegel bol pár na niekoľkotýždňovom výlete, a preto si vypožičal Model X. Tento pár však následne prenajal automobil koncernu Daimler.

Model X sa v rukách Mercedesu poriadne zapotil

Mercedes následne podrobil Model X testom na skúšobnej dráhe v Sindelfingene neďaleko Stuttgartu a nevynechal ani skúšobnú jazdu až do Barcelony v Španielsku. Taktiež vykonal niekoľko tepelných a vibračných testov. Potom ho rozobral a zmontoval do pôvodného stavu, aby ho následne odovzdal späť spoločnosti Sixt.

Mercedes to prepískol

Spoločnosť Sixt ihneď toto konanie odsúdila s vyhlásením, že takéto používanie automobilu je v rozpore s ich nájomnou zmluvou. Daimler je teda povinný zaplatiť pokutu za poškodenie vozidla, ktorá sa pohybuje radovo v tisíckach. Viac ako peniaze však môže nemeckú automobilku mrzieť pošramotená reputácia. Nakoniec teda bude zaujímavé sledovať, ako bude vyzerať Mercedes EQC pri svojom predstavení začiatkom roka 2019 a či nespraví v tomto smere Tesla podobný čin.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom