Meno nového Androidu N možno vyberú samotný používatelia

banner-nexus-6pAndroid 6.0 Marshmallow bol oficiálne vydaný pre verejnosť koncom leta. V posledných týždňoch tu máme prvé zariadenia, ktoré novú verziu operačného systému využívajú. Samozrejme smartfóny z rady Nexus obdržali aktualizáciu hneď po vydaní. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

CEO Googlu Sundar Pichai bol prednášateľom na vysokej škole v indickom Dillí. Pri tejto príležitosti odpovedal na otázky a samozrejme sa nevyhol otázke o novom Androide, ktorý ponesie označenie “N“.  Mnohí sa ho pýtali na meno novej verzie, no Sundar vtipne zareagoval a naznačil, že sa musí najprv poradiť so svojou matkou.

Neskôr však vysvetlil, že najpravdepodobnejší scenár je použitie online ankety, podľa ktorej by si mohli samotný užívatelia vybrať nové meno. Medzi hlavné novinky Androidu N by mala patriť možnosť rozloženia 2 aplikácií na obrazovke a ešte lepšia správa povolenia aplikácií.

Zdroj: Androidcentral.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
  • Jakub

    nevychadzaju tie nove androidy nejako moc často