Meizu v najnovšom teaseri nevedomky zosmiešňuje svoju vlastnú vlajkovú loď

banner-pro-5Fanúšikovia spoločnosti Meizu už určite netrpezlivo čakajú na predstavenie novej vlajkovej lode – Meizu Pro 6. Vďaka originálnym pozvánkam vieme aj presný dátum jej príchodu, a to 13. apríla. Meizu dnes už zverejnilo teaser, v ktorom uvádza, že ich vlajková loď bude disponovať technológiou rýchleho nabíjania, ktorá narozdiel od iných nebude poškodzovať batériu.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Meizu zverejnilo v poradí už druhý teaser, ktorý sa tentokrát týka počtu megapixelov a vytŕčania fotoaparátu zo smartfónov. Výrobca tým naráža na to, že fotoaparáty smartfónov síce často majú veľký počet megapixelov, no väčšinou si to vypýta daň v podobe vystupujúceho fotoaparátu z tela smartfónu. A to najmä vtedy, keď výrobcovi záleží na hrúbke smartfónu. Meizu Pro 6 by tak mal mať dokonale zarovnaný fotoaparát do tela smatfónu, podobne ako Xiaomi Mi5 (narozdiel od iPhone 6/6s a Samsung Galaxy S6/S7).

meizu pro 6 pozvanka fotoaparat

Na teaseri sa nachádza nápis v zmysle: „Povedia vám počet megapixelov, ale prečo vám nepovedia koľko bude fotoaparát vystupovať?“.

Nič by na tom samozrejme nebolo, keby minuloročný Meizu Pro 5 tiež nemal vstupujúci fotoaparát s rozlíšením 20.1 megapixelov. Ten disponoval hrúbkou tela 7.5 mm, takže pre výrobcu bolo naozaj ťažké doň zasadiť snímač s tak veľkým rozlíšením. Pri nadchádzajúcom Pro 6 tak môžu nastať dve situácie. Buď bude výrobca musieť upustiť od tenkého tela a smartfón bude hrubší, alebo sa rozhodne pre snímač s menším rozlíšením.

meizu-pro-6-exkluzivne2Druhú možnosť však vyvracia únik z ruského fóra, v ktorom užívateľ menom „zloy_vrach“ zverejnil nové fotografie Pro 6 a screenshoty z aplikácie Antutu, ktoré vyzerajú veľmi reálne a opäť potvrdzujú informácie, ktoré už poznáme.

meizu pro 6 flyme screenshot

Z fotografií totiž môžeme zistiť, že fotoaparát na zadnej strane stále mierne vystupuje a v screenshotoch sa nachádza údaj o 21 MPx snímači. Zvyšok špecifikácií sa už stotožňuje s tými, ktoré poznáme. Displej má uhlopriečku 5.2 palcov, FullHD rozlíšenie a disponuje tiež technológiou 3D Touch, ktorá ale zatiaľ funguje iba vo vybraných Meizu aplikáciách. Procesorom bude s najväčšou pravdepodobnosťou známy MediaTek Helio X25 so 4 GB operačnou pamäťou, pričom testovaný model mal interné úložisko o veľkosti 32 GB. O fotenie sa postará už spomínaný 21 MPx snímač, pričom na prednej strane to bude 5 Mpx snímač. Smarfón disponoval DualSIM funkcionalitou, no na microSD slot môžeme pravdepodobne zabudnúť. Na prednej strane sa bude nachádzať fyzické tlačidlo mBack, ktoré v sebe bude ukrývať aj snímač odtlačkov prstov. Nakoniec už len spomenieme Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou Flyme vo verzii 5.2 a výsledok z aplikácie Antutu hovorí o skóre 91 165, čím Pro 6 mierne zaostáva za súčasnými vlajkovými loďami.

Zdroj: Gizmochina.com (2)

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.