Rok 2020 sa pre filmový priemysel zapíše ako najhorší v histórii, opačný príbeh sa však písal v prípade streamovacích služieb, ktorým noví predplatitelia kvôli zákazu vychádzania a situácii spojenej s COVID-19 pribúdali doslova po miliónoch.

TOP 20 najlepších i najhorších noviniek v tomto roku sme si zhrnuli do samostatného článku, najpopulárnejšia streamovacia služba na svete si s takmer 200 miliónmi predplatiteľov predsa len zaslúži špeciálnu pozornosť, keďže do sveta chrlila jeden hit za druhým. Tu je najsledovanejší obsah na Netflixe v roku 2020.

Poznámka: Sledovanosť je vyhodnotená na základe údajov analytickej spoločnosti Flixpatrol, ktorá sa zameriava na monitoring popularity obsahu streamovacích služieb vo viac ako 100 svetových krajinách. Na základe umiestnenia v rebríčku TOP 10 je obsahu pridelené bodovanie, podľa ktorého je zostavený finálny rebríček. Viac na samotnej stránke

Najpopulárnejšie seriály

Žiadne prekvapenie sa nekoná, divácky najžiadanejším seriálom tohto roka na Netflixe bola dramatická miniséria The Queen’s Gambit, ktorá sa  s viac ako 70 miliónmi videní zároveň stala najsledovanejšou minisériou v histórii streamovacej služby.

Svetovou dvojkou je seriálový hit Emily in Paris, za ktorým stojí tvorca Sex v meste či Beverly Hills 90210, scenáristu, režiséra a producenta  Darrena Stara. Novinka, sledujúca príhody mladej slobodnej Emily, ktorá prichádza do Paríža za prácou, síce vo Francúzsku kvôli stereotypnému zobrazeniu kultúry vyvolala vlnu kritiky, vo svete sa však tešila obrovskej popularite a druhá séria už sa začala nakrúcať.

Z ďalších seriálov zaujala druhá séria Umbrella Academy, ktorá sa pre Netflix stala najväčším seriálovým hitom od čias Zaklínača, piata séria charizmatického Lucifera či pokračovanie španielskeho megahitu Money Heist.

TOP 10 najpopulárnejších seriálov na Netflixe v roku 2020

Flixpatrol

Najpopulárnejšie filmy

Na Netflixe sa v uplynulom roku objavilo aj viacero vydarených celovečerných snímok. Aj keď medzi ne poľský erotický triler 365 Dní nepatrí, v oblasti sledovanosti sa z neho vykľul jeden z najväčších filmových hitov posledných rokov.

Pikantný film sledujúci milostné dobrodružstvo mafiána a unudenej recepčnej na Netflixe pokoril viacero rekordov a žiadny iný film v tomto roku sa v rebríčku TOP 10 na streamovacej službe nedržal dlhšie.

Divákov ďalej bavili romantické komédie, čoho dôkazom je pohodová záležitosť Holidate a pokračovanie tínedžerského romantického hitu z roku 2018, The Kissing Booth. Ten si za prvé štyri týždne zaplo viac ako 66 miliónov domácností.

TOP 10 najpopulárnejších filmov na Netflixe v roku 2020

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom