Netflix má už niekoľko rokov tendenciu rozhadzovať poradia rebríčkov sledovanosti. IGN informuje o ďalšom úspechu streamovacej služby, kedy superhrdinský hit The Umbrella Academy predbehol v sledovanosti hneď niekoľké etablované seriály.

Netflix si stanovil nový Nielsenov štandard, vďaka ktorému dokáže odhadovať sledovanosť snímok na službe. Merateľnou jednotkou štandardu je definitívny počet minút, ktorý diváci strávili sledovaním programu za sedem vybraných dní.

Zoznamu najviac streamovaných seriálov za 3. až 9. august dominuje seriál z vlastnej produkcie Netflixu, The Umbrella Academy. Kompletný zoznam desiatich najpozeranejších seriálov v USA aj s celkovým počtom pozretých minút vyzerá nasledovne:

  1. The Umbrella Academy – 3,01 miliárd videných minút
  2. Shameless- 1,13 miliárd videných minút
  3. Grey’s Anatomy – 918 miliónov videných minút
  4. The Office – 897 miliónov videných minút
  5. Criminal Minds – 697 miliónov videných minút
  6. NCIS – 524 miliónov videných minút
  7. In the Dark – 418 miliónov videných minút
  8. Dexter – 316 miliónov videných minút
  9. Supernatural – 315 miliónov videných minút
  10. Parks and Recreation – 304 miliónov videných minút

Seriál vďaka nedávno vydanej druhej sérii predbehol v sledovanosti Shameless, Grey’s Anatomy a The Office kombinovane. Druhá séria The Umbrella Academy tak exceluje ešte razantnejšie ako debut z roku 2019.

Prvá séria superhrdinského seriálu sa minulý rok v sledovanosti umiestnila na treťom mieste za overeným Stranger Things a seriálovou novinkou Zaklínačom, čo je na relatívne neznámu novinku uctyhodný výkon.

Pokiaľ si The Umbrella Academy zatiaľ nedal šancu, určite to naprav. Seriál totiž nie je najväčším hitom Netflixu od dôb Zaklínača len tak pre nič za nič.

Nenechaj si ujsť
Zaklínač sa na Slovensku a v Česku nenatočí, dôvod je prozaický

Fanúšikovia na snímku nedajú dopustiť najmä vďaka špecifickému alternatívnemu svetu superhrdinov, vynikajúco napísaným postavám, neustálym príbehovým zvratom a, pre seriál ikonickému, humoru.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom