banner-minote-pro
Na prebiehajúcej konferencii CES 2016 v Las Vegas nechýbala ani spoločnosť MediaTek a predstavila rovno 3 nové čipsety. Tentokrát však nie pre smartfóny, resp. tablety, ale pre videoprehrávače Blu-Ray, inteligentné hodinky a iné inteligentné zariadenia. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

MediaTek MT8581

Tento čipset navrhol Mediatek špeciálne pre videoprehrávače Blu-Ray a iné set-top box zariadenia. Prichádza s podporou rozlíšenia až 2160p (UHD) a s HDR dekódovaním obrazu. Čipset ďalej ponúka dekódovanie HEVC, H265 a VP9 4K 60p pre 4K videá. Očakáva sa, že tento čipset bude dostupný v druhej polovici 2016.

8581

 

MediaTek MT2523

Ďalší čipset bol navrhnutý špeciálne pre inteligentné hodiny. Tento čipset s nízkou spotrebou energie prichádza so vstavanou podporou GPS, Bluetooth, podporou pre displeje s vyšším rozlíšením a predlžuje životnosť batérie údane až do 1 týždňa. Prvé inteligentné hodinky s týmto čipsetom by mohli byť odhalené už v prvej polovici 2016.

2523

 

MediaTek MT7697

Posledný z predstavených čipsetov je určený na pripojenie rôznych inteligentných zariadení ako, inteligentné žiarovky, termostaty a kamery do smartfónov. V prípade tohto čipsetu zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne informácie o dostupnosti, ale predpokladá sa, že bude dostupný v prvej polovici 2016.

MediaTek-MT7697Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP