Ani by nám nemalo byť čudné, že Marvel Studios vo finálnej verzii ich poslednej veľkolepej tímovky nenechalo všetky scény, ktoré nakrútili. V takom prípade by bol výsledný strih možno aj 20-hodinový (čo by vám možno nevadilo). Aj tak je však zaujímavé skúmať, čo mohlo byť a odhaľovať dôvody, prečo sa to neudialo. Čo nám teda mala ukázať konkrétne táto vystrihnutá scéna z Avengers: Endgame? Informácie priniesol portál Screenrant.

Hrdinovia mali v Avengers: Endgame jeden jediný cieľ. Odčiniť to, čo Thanos spravil 5 rokov pred udalosťami väčšiny filmu. Plán im vychádzal, keď v tom sa objavil samotný Šialený Titán, ktorý mal iné plány. Napokon sa postavil proti všetkým superhrdinom, ktorí s ním rozpútali veľkolepú bitku, ktorou Iron Man zakončil svoju 11-ročnú púť naprieč MCU.

Vystrihnutá scéna z Avengers: Endgame

Samotná bitka bola veľkolepou ukážkou použitia počítačovo generovaných efektov. Vedeli ste však, že popri nej sme mali sledovať aj samostatnú veľkú bitku, ktorá by sa diala vysoko nad zemou? To, že by zvlášť bojovali hrdinovia/zloduchovia, ktorí sú vo vzduchu na palube vesmírnych lodí, prezradil herec Sean Gunn, ktorý v MCU stvárňuje Kraglina (okrem čoho zaznamenáva pohyb pre postavy Rocket Raccoona a Groota).

Nenechaj si ujsť
Bola smrť Iron Mana plánovaná už roky dozadu pred filmom Avengers: Endgame?

Môžem vám len povedať, čo sme naozaj nakrútili. Samozrejme, niektoré kúsky zo scén boli z finálnej bitky vymazané z dobrého dôvodu,” priznáva podľa BGR Gunn a priznáva, že z príbehového hľadiska by prestrih do bitky na oblohe nedával zmysel. Takto však vyzerala:

“… môžem povedať len to, že Kraglin mal nasadenú svoju plutvu. Mal na sebe šíp Yaka, no mal ho v puzdre, kde aj ostal. Takže, myslím si, že to všetko sa kvalifikuje ako canon (poznámka redaktora – ‘canon’ označuje udalosť v rámci príbehového univerza, ktorá sa stala, aj keď sme ju nemuseli vidieť), a o zvyšku, o tom už môže špekulovať ktokoľvek iný.“

Sean Gunn má z môjho pohľadu pravdu. Vidieť túto časť bitky by mohlo byť zaujímavé, no zbytočne by odpútavala pozornosť od tej hlavnej, ktorá sa diala v ruinách Avengers HQ (headquarters – základne).

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom