Film Avengers: Endgame bol konečnou zastávkou hneď niekoľkých hrdinov. Väčšine z pôvodných členov tímu tu skončila ich dlhoročná cesta, či už pomyselným odchodom zo služby alebo smrťou. Najväčšiu obetu priniesli postavy Black Widow a Iron Man, ktorí sa doslova a do písmena obetovali pre dobro celého vesmíru. So zaujímavou informáciou však prišiel portál Screenrant

Najviac nás samozrejme zasiahla smrť Tonyho Starka, ktorý luskol prstami pre zničenie Thanosa a jeho armády. Príbeh celého Marvel Cinematic Universe smeroval k tomuto momentu, kedy sa z egocentrického miliardára stal človek, ktorý sa obetoval pre ľudí, ktorých miloval. Táto kulminácia trvala dlhšie ako dekádu a práve preto nám jeho osud navždy utkvie v pamäti.

Smrť Iron Mana plánovaná už roky dozadu?

Každopádne, smrť Iron Mana a odchod herca Roberta Downeyho Jr. z MCU nie je žiadnym čerstvým rozhodnutím. Ako prezradili samotní režiséri, Anthony a Joe Russovci, o jeho osude bolo rozhodnuté už roky dozadu. Prezradili to na Reddite, kde odpovedali na otázky ohľadom Avengers: Endgame, MCU a iných projektov, na ktorých budú pracovať v budúcnosti. Otázka znela jasne – Ako dlho vedeli, že Tony Stark vo filme Avengers: Endgame zomrie?

Nenechaj si ujsť
Ako Robert Downey Jr. zmenil smrť Iron Mana v Avengers: Endgame?

Režisér Joe Russo na to na fóre Reddit priamo odpovedal: „Vedeli sme to asi 3 roky predtým, ako sme natočili film.“ Ďalšia otázka sa týkala najťažšieho dňa natáčania filmu Endgame. Ich odpoveďou bolo „Smrť Tonyho Starka“. Filmy Avengers: Infinity War a Avengers: Endgame sa natáčali súvisle, pričom to najdôležitejšie z oboch filmov sa natáčalo začiatkom roku 2017. Natáčanie Endgame potom skončilo začiatkom roku 2018. To znamená, že režiséri sa o osude Tonyho Starka dozvedeli niekedy v roku 2014, keď prebiehala Druhá fáza MCU.

V ten rok zároveň vyšiel film Kapitán Amerika: Zimný vojak, ktorý režírovali práve bratia Russovci. Všetky ďalšie filmy teda nenápadne speli až k momentu, kedy Tony Stark poslednýkrát vydýchol. Najväčšie bremeno však stále nosí výkonný riaditeľ Marvel Studios, Kevin Feige, ktorý sa dozvedá úplne všetko medzi prvými. Dokázali by ste tieto tajomstvá udržať tajomstvami?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP