Spider-Man je naozaj jedinečným hrdinom. Nie je milionársky génius, vojak trénovaný armádou, vedec s problémom ovládania hnevu a dokonca nepochádza ani z inej planéty. Ide o obyčajného chlapca, ktorého pohryzol pavúk. Je to priateľský sused Spider-Man, ktorý keď práve nezachraňuje svet, tak rieši bežné tínedžerské problémy. Nové informácie teraz priniesol portál Screenrant.

Práve túto víziu mali Stan Lee a Steve Ditko, keď túto postavu vytvárali. Potrebovali vytvoriť hrdinu, s ktorým sa môže stotožniť každý tínedžer. Túto ideu sa podarilo naplniť aj štúdiu Marvel Studios, keď do Marvel Cinematic Universe obsadili mladého herca Toma Hollanda. Každý si ho obľúbil a všetko išlo ako po masle… Teda až doteraz.

Spider-Man v MCU potrebuje náhradu

O nezhodách medzi štúdiami Disney a Sony ste už určite počuli. Všetko vyústilo k odchodu Spider-Mana z MCU, pričom nad ním plnú kontrolu opäť získalo Sony. V tomto bode to vyzerá tak, že ide o uzavretú vec. To samozrejme znamená, že svet Marvel Cinematic Universe stráca svojho najznámejšieho hrdinu.

Kto by teda mohol nahradiť jeho post každodenného tínedžerského hrdinu? Nuž, odpoveď nám leží priamo pod nosom. Marvel predsa ešte len pred pár dňami oznámil na akcii D23 príchod mladej hrdinky, Ms. Marvel. Pakistánsko-americká tínedžerka Kamala Khan dostane svoj vlastný seriál na platforme Disney+. Skôr či neskôr môže postava Ms. Marvel prejsť do filmového sveta, kde by presne nahradila dieru v srdci po Spider-Manovi.

Kto je Kamala Khan a.k.a. Ms. Marvel?

Kamala Khan je obyčajná, dospievajúca, pakistanská Američanka z Jersey City (New Jersey). Jedného dňa získa schopnosť tvarovať svoje telo skoro na čokoľvek. To jej dosť pomôže utajiť svoju identitu, keďže je bacuľka. Tieto schopnosti získala po výbuchu Inhuman bomby, ktorá vyvolala mutáciu veľkej časti zemskej populácie.

Nenechaj si ujsť
O čom mal byť MCU film Spider-Man 3, ktorý nikdy neuvidíme?

Kamala je obrovskou fanúšičkou pôvodnej Captain Marvel, preto jej prispôsobila svoj oblek či samotné meno. So svojimi superschopnosťami bojuje nielen proti superzloduchom, ale zároveň so svojou rodinou, moslimskou identitou a pubertou. Komiksová Kamala sa stala obrovským hitom, informuje Movieweb.

Jej príbehy sú veľmi príjemné, zároveň vtipné, a čitateľ sa aj vďaka hrdinskému príbehu dozvie čo-to o moslimskej kultúre a vierovyznaní. Samotní tvorcovia komiksov zapracovali do príbehov svoje zážitky a prekážky v živote imigranta. Už len vtipné rozhovory s rodičmi stoja za to. Kamala je zábavná. A Marvel opäť dokazuje, že je tu pre všetkých.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom