Po zrušení dohody medzi štúdiami Disney a Sony je prakticky isté, že už nikdy neuvidíme MCU film Spider-Man 3. A to je obrovská škoda. Nielen preto, že postavu Petera Parkera milujeme, ale aj preto, lebo tvorcovia nám na konci jeho predchádzajúceho príbehu napovedali, že sa budú diať veľké veci. O čom teda mal byť jeho tretí počin? Informácie priniesol portál Screengeek.

Aby sme zistili, o čom mohol byť MCU film Spider-Man 3, stačí sa pozrieť na záverečné minúty snímky Ďaleko od domova. V nich sa udialo hneď niekoľko vecí.

MCU film Spider-Man 3

Okrem toho, že sme napríklad privítali J. Jonah Jamesona v Marvel Cinematic Universe sme totižto videli, ako svet spoznal skutočnú identitu Petera Parkera. No a ako potvrdil Kevin Feige v dávnejšom rozhovore s portálom Fandango, práve to malo byť primárnym aspektom príbehu jeho tretieho filmu:

“Je to podobné ako na konci prvého Iron Mana, kedy sme si uvedomili že okej, pravidlá sa zmenili. Čo znamená, že teraz budeme musieť spraviť niečo iné. “Ako” a “kedy” a špecifiká sa môžu meniť a vyvíjať, no načať niečo, čo ešte nikdy predtým nebolo zrealizované…

Na konci Iron Mana to bol hrdina, ktorý sa verejne odhalil, aby sme v ďalších nasledujúcich filmoch nemohli využiť aspekt tajnej identity, ktorý bol súčasťou príbehu Iron Mana v komiksoch už dlhé dekády. A teraz ľudia poznajú identitu Petera. Ľudia si teraz myslia, že je zloduch. Mysterio ho poslednýkrát oklame a uspeje… to znamená, že všetko je inak. Kam nás to zavedie, to uvidíme. Ale je vzrušujúce, že to opäť nadväzuje na príbeh Petera Parkera, aký ešte nikdy nebol sfilmovaný.“

Nenechaj si ujsť
Spiderman končí v Marvel filmoch. Doplatil na interné nezhody Disney s ďalším gigantom

Film by sa venoval Spider-Manovi na úteku. Verejnosť by ho mala za zloducha, musel by sa preto skrývať. Dosť možno by sme v tejto situácii spoznali novú postavu, ktorá by sa “pre dobro verejnosti” posnažila Petera uloviť. A to by trvalo až do momentu, kým by Spidey nevykonal hrdinský čin, po čom by mu verejnosť začala opäť veriť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom