Japonské Nintendo má na konte mnoho skvelých titulov, v ktorých hrá hlavú úlohu Mario. Spoločnosť sa pri príležitosti špeciálneho dňa rozhodla spolupracovať s Googlom a výsledok je skutočne zaujímavý. Najbližších niekoľko dní bude Mario na svojej motokáre súčasťou navigácie Google Mapy, v ktorej chce vodičov ochrániť pred nebezpečnými banánmi. 

Deň Maria, talianskeho inžiniera z japonska hovoriaceho po anglicky, pripadá na 10. marca. Nintendo preto spolu s Googlom vytvorilo pre používateľov Google Máp zábavné prekvapenie.

Prekvapenie od Googlu a Nintenda poteší fanúšikov Maria

K Mariovi a jeho motokáre sa bude možné dostať po kliknutí na znak otáznika pred spustením navigácie. Následne sa na obrazovke objaví výzva, po ktorej akceptovaní miesto bežnej navigačnej šípky nahradí Mario na svojej motokáre. Túto možnosť môžu všetci používatelia vyskúšať v aplikácii Googlu už dnes, v aktuálnej verzii aplikácie.

Zobraziť celú galériu (4)
Screenshot/Google Mapy

Google opäť experimentuje v Chrome. Tentoraz sa môžeš stať hudobným mágom priamo v prehliadači

Takéto príjemné spestrenie cesty je dostupné ako pre majiteľov Android smartfónov, tak aj pre konkurenčný iOS. Úloha Maria na ceste nie je jednoduchá, pretože musí používateľa ochrániť pred žltými banánmi či červeným korytnačím pancierom. Po pridaní tejto známej postavičky sa však počas cesty nemusí nikto obávať podobných nebezpečenstiev a ostáva si len užiť sprievod talianskeho inžiniera, keďže už o pár dní sa z Máp opäť vytratí.

Google však do aplikácie pridal aj „Easter Egg“, ktorý po stom stlačení ikony otáznika prehraje zvuk 1-UP, ktorý hráči hier od Nintenda rozhodne budú poznať. Google si takéto prekvapenia nie vždy necháva na 1. apríl. Veríme však, že si na tento deň spoločnosť pripraví niečo ešte špeciálnejšie a aj vtedy nás môžu Mapy niečim prekvapiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom