Google v rámci svojej práce často zverejňuje aj rôzne experimentálne nástroje pre svoj prehliadač Chrome, ktoré neskôr sústredí na špeciálnej webovej stránke. Najnovším prírastkom do zoznamu je netradičná aplikácia pre nadšencov hudby, alebo len jednoducho pre experimentátorov.

Novinka patrí do hudobného balíčka Chrome Music Lab. Nástroj Song Maker ti umožní tvoriť hudobné skladby priamo v prehliadači a zabaviť sa pritom či možno objaviť svoje produkčné schopnosti. Použiť pritom môžeš aj tablet či smartfón a len jednoduchými pohybmi prsta vytvoriť svoju prvú melódiu. Môžeš si tak nakresliť obrázok a následne zistiť „ako znie“. Google spolu s projektom uviedol aj informačné video, ktoré ti priblíži tie hlavné funkcie.

Vyberať si môžeš z viacero hudobných nástrojov. K dispozícii je napríklad klavír či strunové alebo syntetické nástroje. Celé používanie webovej aplikácie je tak intuitívne a jednoduché. Samozrejmosťou je možnosť zdieľať svoj výtvor prostredníctvom samostatného linku.

Nenechaj si ujsť
Už za 2 minúty! Takto jednoducho prejdeš z Google Chrome na Firefox Quantum

Množstvo experimentov k dispozícii

Google toho združuje v rámci svojich experimentov oveľa viac. Väčšinou ide o edukatívne nástroje, ktoré ti zároveň pomôžu nechať vyniknúť tvoju kreativitu. Veľmi zaujímavý je napríklad AutoDraw, ktorý ti na základe tvojej kresby navrhne niekoľko vylepšených a prepracovanejších objektov. Vyskúšať môžeš aj nástroj WikiWhere, s ktorým si poriadne otestuješ svoje znalosti z geografie. Všetky Google experimenty, ktoré môžeš otestovať priamo v prehliadači nájdeš na tomto odkaze. Daj nám vedieť, ktorý sa ti páči najviac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom