Koncom minulého mesiaca sme sa dozvedeli vcelku smutnú správu o odchode známeho Huga Barru zo spoločnosti Xiaomi. Hugo pracoval dlhé roky pre Google a pred niekoľkými rokmi sa presunul do čínskeho Xiaomi, pre ktoré mal naozaj veľký prínos.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Úspešnej čínskej spoločnosti pomohol rozšíriť svoje obzory do Indie, čím si získal nových fanúšikov, lepšie predaje a novú pracovnú silu. Keďže však bolo Xiaomi pre Huga od Silicon Walley veľmi ďaleko, rozhodol sa vrátiť. Nevrátil sa však do Google, ale do Facebooku. Xiaomi tak muselo veľmi rýchlo nájsť vhodnú náhradu. Novým viceprezidentom sa stal Manu Jain, veľmi blízky kolega Huga Barru.


nenechaj si ujsť
Huga Barru po odchode zo Xiaomi čaká nový „flek“ vo Facebooku

Ak si o ňom ešte nepočul, tak ti prezradíme, že doteraz pracoval ako generálny riaditeľ spoločnosti pre trh v Indii. Táto pozícia mu ostáva, no zároveň bude aj viceprezidentom. Manu tiež významne pomohol výrobcovi stať sa v Indii populárnym, no svetovo nie je až tak známy ako Hugo Barra, ktorého preslávil hlavne Google. Manu stojí aj za startupom pod menom Gynger a je spoluzakladateľom maloobchodnej stránky jabong.com. Veríme, že si svoju prácu bude odvádzať zodpovedne a naďalej bude pomáhať v prosperovaní tohto výrobcu.

manu jainzdroj fotografie: Business Standard

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
40%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
60%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.