banner-mi-mixLen pred nedávnom sme vás informovali o odchodne jedného z kľúčových zamestnancov Xiaomi. Hugo Barra sa tak rozhodol po dlhých rokoch, za ktoré síce postavil spoločnosť na nohy a doviedol ju veľmi ďaleko, no neprospelo to jeho zdraviu a osobnému životu, keďže bol dlhý čas odlúčený od rodiny. Teraz budú jeho kroky viesť z Pekingu priamo do centra Facebooku, ktorý mu ponúka jeho vysnívané pracovné miesto.

Hugo Barra je známy po celom svete kvôli svojej úspešnej kariére v mnohých známych technologických spoločnostiach. V roku 2013 sa rozhodol odísť od tvorcu najpoužívanejšieho operačného systému pre smartfóny, od Googlu, aby mohol pracovať v Číne pre Xiaomi. To sa vtedy začalo meniť z neznámej čínskej značky na popredného výrobcu smartfónov a v jeho ďalšom progrese mu mal pomôcť práve Hugo. Ten dlho neváhal a ujal sa tejto pracovnej príležitosti, ktorú dokázal využiť naplno. Počas niekoľkých rokov jeho pôsobenia dosiahlo Xiaomi vďaka nemu mnoho veľkých úspechov a prekonalo veľa míľnikov.

Hugo-Barra-holds-second-gen-Nexus-7zdroj fotografie: iDownloadBlog

Okrem Číny bolo Xiaomi schopné expandovať ďalej a od roku 2013 sa spoločnosť rozšírila do viac ako 20 krajín sveta, nevynímajúc Rusko, Mexiko a Indiu. Posledná menovaná krajina sa pre tohto čínskeho výrobcu stala najväčším medzinárodným trhom. Aj vďaka Hugovi sa Xiaomi poprvýkrát ocitlo na tohtoročnej výstave spotrebnej elektroniky CES v Las Vegas, kde nové produkty a inovácie na javisku prezentoval práve on. Jeho pôsobenie zanechalo v tejto spoločnosti výrazne pozitívnu stopu, na ktorú nikto nezabudne. Pre Huga však nastal čas pohnúť sa ďalej. Podľa jeho tvrdení si posledné roky pôsobenia v Pekingu zobrali svoju daň. Nielenže bol odlúčený od rodiny a priateľov, ktorí boli od neho vzdialený viac ako 6 500 km, ale nejaký čas ho trápilo aj vlastné zdravie.

Xiaomi Corp. Vice President Of Global Operations Hugo Barra Presents The Redmi Note 3 Smartphone
zdroj fotografie: Bloomberg

TIP: Hugo Barra opúšťa Xiaomi, vracia sa do Silicon Valley

Hugo videl, že zo Xiaomi sa stal silný hráč v segmente smartfónov a aj kvôli spomínaným dôvodom sa rozhodol odísť. Jeho ďalšou zastávkou bude Silicon Valley, kde bude mať na dosah svojich blízkych priateľov a rodinu, ale aj novú prácu. Dalo sa očakávať, že po odchode z Pekingu bude o Huga Barru veľký záujem a ujme sa ho nejaká veľká technologická spoločnosť. Tou sa nakoniec stal Facebook, ktorý mu ponúkol jeho vysnívané miesto pri vývoji virtuálnej reality. CEO Facebooku, Mark Zuckerbeger, pozná Huga už dlhé roky a preto sa dalo čakať, že sa ho pokúsi zlákať do svojej firmy, čo sa mu nakoniec aj podarilo. Podľa slov Marka Zuckerberga je Hugo pre Facebook veľkým prínosom a už sa teší na ich spoluprácu.

hugo barrazdroj fotografie: KLGadgetGuy

Bolo smutné počuť správy o odchode tejto legendy od Xiaomi, no pôsobenie vo Facebooku bude určite rovnako prínosné a veríme, že časom nám spolu so svojím novým zamestnávateľom ukážu úplne nový pohľad na virtuálnu realitu ako takú. Určite to nebude hneď po pár mesiacoch, no časom by sme sa mohli dočkať menšej revolúcie, o ktorej sníva nielen Mark, ale aj Hugo, pretože obaja zdieľajú nadšenie a presvedčenie, že virtuálna realita bude ďalšou veľkou výpočtovou platformou. Na výsledky ich spolupráce si ešte musíme počkať, no Hugove kroky vedú rozhodne správnym smerom a s jeho inovatívnym a kreatívnym myslením to môže virtuálna realita Facebooku dotiahnuť skutočne ďaleko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP