TorrentFreak už tradične ponúka štatistiku sťahovania torrentov za uplynulé dni. Desiatke najsťahovanejších filmov za posledných sedem dní kraľuje úplne nový projekt Disney, no na zozname nájdeme hneď niekoľké hity posledných týždňov, respektíve mesiacov.

Najsťahovanejším filmom na torrentoch za posledný týždeň je animák Raya and the Last Dragon. Ten sa rovnako ako kontroverzný Mulan minulý rok vybral cestou streamovania skrz službu Disney+, ktorá je zatiaľ dostupnosťou výrazne obmedzená.

Top 10 najsťahovanejších filmov za uplynulý týždeň:
  1. Raya and the Last Dragon
  2. Tom and Jerry
  3. Monster Hunter
  4. Coming 2 America
  5. Crisis
  6. Wonder Woman 1984
  7. The Mauritanian
  8. Tenet
  9. The Little Things
  10. Boss Level 6.9

Druhým najsťahovanejším filmom týždňa je kvalitatívny prepadák Tom and Jerry, ktorý nasleduje ešte o niečo väčšie sklamanie, Monster Hunter s Millou Jovovich. Štvrtú priečku osádza v piatok vydané pokračovanie ikonickej komédie 80. rokov, Coming 2 America, ktoré, ako sme písali v našej recenzii, taktiež nepatrí medzi najšťastnejšie počiny.

TMDB

Na zozname nájdeš aj po vyše pol roku vynikajúci Tenet, ktorý je aktuálne na 8. mieste, pričom v porovnaní s predchádzajúcim týždňom ide o prepad o jedno miesto. Obdobný osud postretol aj komixovku Wonder Woman 1984, ktorá je aktuálne šiestym (minulý týždeň bol film na 4. mieste) najsťahovanejším filmom týždňa.

Zoznam uzatvára návrat Mela Gibsona na obrazovky v podobe akčnej a pomerne vlažne prijatej novinky Boss Level. Zároveň očakávame, že zo zoznamu desiatky najviac sťahovaných filmov už čoskoro vypadne kriminálny triler The Little Things s Denzel Washingtonom, Rami Malekom a Jaredom Letom, keďže film v porovnaní s minulým týždňom zaznamenal prepad až o šesť priečok.

Opäť sa ukazuje problém exkluzivity streamovacích služieb

Je zaujímavé sledovať, že sa opäť opakuje história s Disney, ktorá sa snáď vyrieši uvedením služby aj do krajín, kde aktuálne dostupná nie je. Otočku o 180 stupňov rovnako očakávame aj pri tituloch Warner Bros., uverejňovaných na plátna kín a zároveň HBO Max.

V prípade, že HBO Max bude spustené tento rok aj mimo Spojené štáty, čísla stiahnutí a počet zastúpených titulov štúdia na podobných zoznamoch s veľkou pravdepodobnosťou klesne. Problematike narastajúceho sťahovania, podnieteného práve absenciou streamovacích služieb vo vybraných regiónoch sme sa venovali v osobitnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom