V článku boli použité materiály TASR.

Volkswagen do roku 2025 predbehne Teslu a stane sa najväčším predajcom elektromobilov na svete, verí šéf nemeckého koncernu Herbert Diess. Zmiernenie problémov v rámci dodávateľského reťazca by v najbližších mesiacoch mohlo podporiť expanziu najväčšej európskej automobilky, uviedol Diess v rozhovore pre CNBC na okraji Svetového ekonomického fóra (WEF) v Davose.

„Trhy sú vždy o budúcnosti,“ odpovedal Diess na otázku, prečo investori hodnotia Teslu o toľko vyššie v porovnaní s tradičnými automobilkami. „Tesla je aktuálne lídrom v oblasti elektromobilov, takisto je zrejme najdigitálnejšou automobilkou.“

Dodal, že cieľom jeho koncernu je udržať tempo s Teslou, pričom do roku 2025 by ju Volkswagen mohol z hľadiska predaja aj predbehnúť.

FonTech/VW

Výsledky a vysoké zisky Tesly podľa Diessa dokázali, že jej podnikateľský model je dôveryhodný. Verí však, že Volkswagen môže čoskoro dobehnúť Teslu v oblasti predaja elektromobilov.

„Tiež si však myslím, že pre Teslu bude teraz zvyšovanie o niečo ťažšie. Otvárajú nové závody a my sa snažíme držať krok.“ Dodal, že v druhej polovici roka počíta so zrýchlením predaja, keďže problémy dodávateľských reťazcov zoslabnú.

Teslu údajne podcenili

Herbert Diess tak behom pár posledných dní znova mení svoj názor. Len nedávno totiž vyhlásil, že Teslu podcenili a automobilka je silnejšia než pôvodne predpokladali.

Šéf nemeckého koncernu uznal, že Tesla je aktuálne číslo jedna v oblasti elektromobility. Už pri jeho dávnejších vyjadreniach ale neskrýval ambície, že kalifornskú automobilku chce zosadiť z pomyselného trónu.

VW, Pixabay

Nemecký gigant investoval nemalé peniaze do rozvoja elektromobility s cieľom stať sa najväčším výrobcom. Vedenie spoločnosti však zrejme malo príliš veľké oči a Teslu jednoducho podcenili.

Rok 2025 bude kľúčový

Diess na konferencii FT Future of the Car 2022 priznal, že Tesla je v tomto tesnom súboji silnejší súper než predpokladali a predbehnúť ju v predajoch do roku 2025 sa im zrejme nepodarí.

Zároveň dodal, že VW sa v žiadnom prípade nevzdáva a aj napriek nepriaznivým predikciám sa pokúsi tento ambiciózny cieľ dosiahnuť. Nuž, podľa posledných správ si však znova začína veriť, uvidíme teda, ako tento tesný súboj dopadne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP