Často sa stáva, že filmy, ktoré nedostanú veľké hodnotenia od kritikov alebo ľudí, sa neprederú na povrch slávy a zostanú len tými snímkami, na ktoré natrafíte náhodne na internete. 

Sú prípady, keď sú pri jednom filme dva tábory ľudí. Jedným sú kritici, ktorí prvky počinu tvrdo ohodnotia niekedy zlým spôsobom a následne druhý tábor, teda ľudia, ktorých film nejako oslovil. Tam nastáva situácia pre štúdiá, ktoré chcú prísť na to, ako počin publikovať v médiach a podobne. Dnes si teda predstavíme niekoľko sci-fi filmov, ktoré sú dodnes nedocenené, no bezpochyby stoja za vašu pozornosť. 

1. Akira, 1988

Začneme starším dielom, a tým je animovaný film z roku 1988 od režiséra menom Katsuhiro Ótomo. Nie je to síce milovaný Miyazaki, ale aj tento počin z rúk Japoncov stojí za zhliadnutie. Ja sám mám rád animované filmy kvôli tomu, že vďaka nim ožívajú príbehy, ktoré by sa len tak nedali reálne natočiť. No a práve Japonci sú v tom najlepší. Moja i vaša fantázia je len obyčajným zlomkom ich predstavivosti, ktorú s nadšením realizujú.

2. Jumper, 2008

Zobraziť celú galériu (5)
wall.alphacoders.com

Zaujímavé sci-fi, ktoré nenudí a má pekný, i keď predvídateľný príbeh. Efekty sú podarené. Hlavný predstaviteľ aj záporák filmu sedí. Páči sa mi, ako sa snaží z klišé námetu urobiť relatívne nadpriemerný a príjemne odpočinkový zážitok. Pokiaľ chytíte správnu vlnu, tak sa pekne uvoľníte a potom ako vyjdete z dverí vášho domu, príde obrovská chuť sa okamžite niekam teleportovať. A prečo nie? Veď je to tak jednoduché!

3. Moon, 2009

Kvalitná vesmírna snímka – mám také filmy rád, aj keď ich, žiaľ, nie je veľa. Tvorcom tohto skromného počinu sa podarilo skvelo vytvoriť atmosféru osamotenia, keď je Zem ďaleko a na Mesiaci je človek len sám. Zaujímavá Mansellova hudba v podstate opakuje jednu tému, ale podporuje príbeh veľmi pekne. A samozrejme kľúčový bol hlavný herec pre tak náročnou rolu. Sam Rockwell splnil svoje poslanie zobraziť rôzne postoje svojho hrdinu dokonalo. Naviac mu k tomu pekne nahráva hlas Kevina Spaceyho.

4. Kazateľ, 2011

Pokračujeme temnejším dejom – Kazateľ. “Vždy existovali ľudia a vždy existovali upíri. Ničili nielen seba, ale celý svet. Než bola nájdená definitívna zbraň. Kazatelia!” – takto znie nádherný “béčkový” úvod. Hlavné je postapokalyptické mesto plné cirkvi a slov o Bohu. “Priečiť sa církvi znamená priečiť sa Bohu!” Kazateľ je človek, ktorý sa vzoprel cirkvi, rád zabíja a je silný v ručnej práci. Tento sci-fi thrillerový príbeh nevymyslel žiadny mysliteľ. Jasné a stručné drsňácke vety o niekoľkých slovách, biblická hudba, príšery z jaskyne a akcia plná trikov sú náplňou uspokojivého filmu.

5. Piata vlna, 2016

Skončíme to najnovším z tohto výberu filmov. Na to, že sa jedná o film pre mládež, je príbeh temný a miestami skoro až dospelý. Hneď úvodná scéna vás príjemne prekvapí a zároveň aj navnadí. Hlavná herečka bola dobre zvolená. Už v Kick-Ass sa mi Chloë Grace Moretz veľmi zapáčila. Mimozemšťania infikujú mozog človeka a môžu ho ovládať. Film začína krátkou scénou a potom hlavná postava rozpráva svoj príbeh a vysvetľuje, čo sa to stalo s našou planétou. Konečný zvrat v príbehu som trošku čakal, ale nakoniec som bol spokojný. Herecké obsadenie je teda kvalitné. Kto má rád žáner sci-fi a talentovaných hercov, tak tomu sa tento film určite bude páčiť.

Toto bolo zopár filmov, ktoré podľa mňa mohli dostať viac pozornosti, ako sa im dostalo. Či už je príbehom, spracovaním alebo výberom skvelých hercov, snímky sú kvalitné, predsa len je tak škoda, že za svoju dobu nezožali väčší úspech. Čo poviete? Postrehli ste to pri niektorom z nich? Poznáte ešte nejaké podobné prípady?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom