Používatelia Instagramu dnes mohli zažiť malý srdcový záchvat. Na krátku dobu totiž bola vypustená aktualizácia, ktorá zásadne ovplyvnila doterajšiu navigáciu medzi príspevkami. Našťastie sa to rýchlo podarilo opraviť, no nie je vylúčené, že by takáto zmena mohla prísť natrvalo.

Ešte v októbri tohto roka sa testovala zaujímavá aktualizácia, ktorá menila spôsob ovládanie a navigácie medzi jednotlivými príspevkami. Klasické vertikálne nahradilo horizontálne, ktoré sa dnes objavilo aj u viacerých používateľov a to vďaka nedopatreniu. Z malého testu sa vykľula globálna aktualizácia, no všetko sa už dalo do poriadku.

Lepšia viditeľnosť príspevkov a reklám

Nové zobrazenie príspevkov v podstate celú nástenku premení na jeden veľký príbeh, v ktorom sa posúvaš klepnutím, prípadne posunom prsta do strany. Na hornej strane sa nachádza posuvník, ktorý informuje o tom, ako ďaleko si sa posunul v prezretých príspevkoch. Každý príspevok má tak vlastnú stránku, vďaka čomu je viac viditeľný a už nehrozí, že sa používať bezhlavo presúva medzi príspevkami. Výraznejšie sú tiež aj komentáre, medzi ktorými sa používateľ pohybuje vertikálnym posunutím. Takéto zobrazenie nástenky navyše zvyšuje viditeľnosť jednotlivých reklám, pri ktorých sa po novom strávi o čosi viac času.

Dostupnejšie sú aj príbehy, ktoré sú pri prezeraní príspevkov pripnuté na vrchnej lište a je tak možné kedykoľvek k nim pristúpiť. Nové rozloženie tak výrazne narúša doterajšie zvyky a na sociálnych sieťach sa ihneď spustili negatívne komentáre. Spoločnosť sa k tomuto vyjadrila takmer okamžite a rovnako rýchlo došlo aj k náprave situácie.

Prečítaj si tiež
Instagram sa opäť raz približuje Messengeru. Prináša ďalšiu dôležitú novinku

Aj keď oficiálne vyjadrenie je v zmysle, že šlo o nehodu tak sa zdá, že Instagram s touto zmenou do budúcna počíta, nakoľko ju už testuje druhýkrát v tomto roku. Vedel by si si na podobné zobrazovanie príspevkov zvyknúť?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom